Pondělí 23. dubna 2018
svátek má Vojtěch, zítra Jiří

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Uprchlická krize!

  DOHODA schválena! Od neděle budou uprchlíky vracet zpátky do Turecka! KONEČNĚ!

  18.03.2016 16:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Dohoda mezi Evropskou unií a Ankarou o vracení všech migrantů z řeckých ostrovů do Turecka byla premiéry a prezidenty unijních zemí schválena. Na Twitteru to oznámili český premiér Bohuslav Sobotka i jeho finský kolega Juha Sipilä. Věc musí ještě osmadvacítka na summitu v Bruselu potvrdit společně s tureckým premiérem Ahmetem Davutogluem.

  migranti lupa
  Migranti to od neděle nebudou mít vůbec lehké. | archiv

  "Dohoda s Tureckem schválena. Všichni nelegální migranti, kteří dorazí do Řecka z Turecka počínaje 20. 3. budou vráceni zpět!," uvedl Sobotka na Twitteru. Informovaný představitel EU krátce předtím novinářům dohodu interpretoval tak, že nová pravidla začnou platit o půlnoci z neděle 20. března na pondělí 21. března.

   

  V průběhu dne se podařilo vyřešit čtyři problematická témata, která ještě dopoledne přijetí dohody bránila.
   

  Podle dohody by měli být do Turecka vraceni všichni uprchlíci, kteří se přes Egejské moře dostanou na řecké ostrovy. Za každého Syřana, který mezi nimi bude, vyzvedne EU z Turecka jednoho syrského občana, aby snížila nápor na humanitární situaci v Turecku. Při přebírání budou mít přednost ti migranti, kteří se nepokusí Egejské moře překročit za pomoci pašeráků či jiným neregulérním způsobem.

   

  Lídři zemí EU se na textu shodli jen pár desítek minut poté, co jim ho předložil předseda Evropské rady Donald Tusk. Ten návrh dojednal s Davutogluem dopoledne. Turecký premiér podle unijního činitele s přijatou podobou textu souhlasí.

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...