Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Mega daňový únik

  Tak to je mazec! Na daních obral stát o 66 milionů korun!

  04.03.2016 00:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Policistům se podařilo v Plzni zadržet a obvinit muže (48), který na daních obral stát o více než 66 milionů korun! Podnikatel kšeftoval s pohonnými hmotami. Soudce už podvodníka poslal do vazební věznice.

  pouta lupa
  Podnikatel z Plzně s pohonnými hmotami dokšeftoval. Stát obral o 66 milionů korun. | Policejnidenik

  Podnikatel rozhodně nepatřil mezi nějaké troškaře. Z ciziny od roku 2012 dovezl do Česka přes 11 milionů litrů benzínu a motorové nafty v hodnotě přes 200 milionů korun v cenách bez DPH. Tady pak pohonné hmoty prodal i s daní, ale povinnost odvodu DPH si už nesplnil. Tím státu vznikla škoda přes 66 milionů korun!  

  Plzeňská Kobra rozkryla rozsáhlý daňový únik podnikatele s pohonnými hmotami. Státu způsobil škodu za více než 66 milionů korun.
   

   

  Policisté a celníci regionální daňové Kobry Plzeňského kraje na případu pracovali několik let. Spisový materiál je velmi obsáhlý a obsahuje podrobné postupy, které podnikatel k zakrytí svých podvodů využíval. "Jednalo se hlavně o několik společností s ručením omezeným, které obviněný ovládal prostřednictvím takzvaných bílých koní," konstatovala policejní mluvčí Jana Tomková. Dodala, že za zločin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby si nyní může podnikatel odsedět až 10 let ve vězení. Na verdikt soudu si počká ve vazební věznici.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...