Sobota 20. ledna 2018
svátek má Ilona, zítra Běla
  Mega daňový únik

  Tak to je mazec! Na daních obral stát o 66 milionů korun!

  04.03.2016 00:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Policistům se podařilo v Plzni zadržet a obvinit muže (48), který na daních obral stát o více než 66 milionů korun! Podnikatel kšeftoval s pohonnými hmotami. Soudce už podvodníka poslal do vazební věznice.

  pouta lupa
  Podnikatel z Plzně s pohonnými hmotami dokšeftoval. Stát obral o 66 milionů korun. | Policejnidenik

  Podnikatel rozhodně nepatřil mezi nějaké troškaře. Z ciziny od roku 2012 dovezl do Česka přes 11 milionů litrů benzínu a motorové nafty v hodnotě přes 200 milionů korun v cenách bez DPH. Tady pak pohonné hmoty prodal i s daní, ale povinnost odvodu DPH si už nesplnil. Tím státu vznikla škoda přes 66 milionů korun!  

  Plzeňská Kobra rozkryla rozsáhlý daňový únik podnikatele s pohonnými hmotami. Státu způsobil škodu za více než 66 milionů korun.
   

   

  Policisté a celníci regionální daňové Kobry Plzeňského kraje na případu pracovali několik let. Spisový materiál je velmi obsáhlý a obsahuje podrobné postupy, které podnikatel k zakrytí svých podvodů využíval. "Jednalo se hlavně o několik společností s ručením omezeným, které obviněný ovládal prostřednictvím takzvaných bílých koní," konstatovala policejní mluvčí Jana Tomková. Dodala, že za zločin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby si nyní může podnikatel odsedět až 10 let ve vězení. Na verdikt soudu si počká ve vazební věznici.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...