Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Počasí bleskově!

  Žene se na nás déšť: Hrozí opět povodně?

  27.02.2016 16:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Českou republiku čekají v příštích dnech vydatné srážky, ve vyšších polohách na severu sněhové. Teploty budou v následujících třech týdnech zhruba na současné úrovni. Výraznější oteplení nastane až ve druhé polovině března. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

  Počasí lupa
  Počasí se má zlepšit až v půlce března. | Česká televize

  "V rámci tohoto období, vlivem dosti intenzivní atmosférické cirkulace, se budou vyskytovat větší odchylky v počasí v jednotlivých dnech, což bývá typické pro období končící zimy a nastupujícího jara," uvedli meteorologové. Celkově by ale následující čtyři týdny měly být teplotně průměrné. Dlouhodobá průměrná teplota v ČR mezi 29. únorem a 27. březnem přitom je 2,7 stupně Celsia.  

  Počasí v ČR bude na začátku příštího týdne ovlivňovat studený vzduch od severu.
   

   

  Už od pondělí očekávají meteorologové vydatný a místy i trvalejší déšť, na severozápadě a severu území v polohách nad 1000 metrů sněžení. "Postupně bude déšť od západu ve všech polohách přecházet ve srážky smíšené nebo sněhové a na většině území se bude vytvářet nová sněhová pokrývka. Sníh bude mokrý a těžký, a proto může docházet k lámání větví a stromů i komplikacím v dopravě," uvedl ČHMÚ.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Počasí, vánice, déšť
  Komentáře ke článku
  loading...