Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Pošťácká stávka!

  Naštvaní pošťáci chystají manifest: Odmítáme šikanu a nesmyslné požadavky vedení!

  18.02.2016 05:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Naštvaní a znechucení jsou mnozí zaměstnanci České pošty, stále ještě státní firmy. Ta je podle nich sama o sobě stát ve státě, kde se často nemohou domoci svých práv. Mnohé pošťačky i jejich kolegové jsou přetěžováni, na řadě poboček jsou na ně kladeny další nesmyslné požadavky, včetně podomního prodeje! Proto se rozhodli, že tohle si už líbit nenechají a vyrazí do ulic!

  Pošta lupa
  Pošťáci a pošťačky chystají v Praze demonstraci! | Profimedia

  Pošťáci a pošťačky chystají na pondělí 22. února protest! Sejdou se u pražského hlavního nádraží a pak projdou metropolí. „Chceme poukázat na šikanu ze strany některých nadřízených, přetěžování, na to, že musíme nesmyslně sjednávat třeba pojistky na pobočkách, nabízet bankovní produkty a někdy nabízet i věci formou podomního prodeje. Přitom to vše není náplní pracovníků na pobočce nebo poštovního doručovatele,“ řekla Bleskově.cz jedna ze zaměstnankyň pošty.

   

  Federace výkonných zaměstnanců (FVZ) chce, aby byla vytvořena také komise pro hospodaření České pošty, který leží v Poslanecké sněmovně nejméně měsíc. A také to, aby se politikové zajímali o to, jak to ve vedení ČP skutečně chodí. Kde se zbytečně plýtvá, proč jsou pracovníci zastrašováni, přetěžováni a přitom dost mizerně placeni.

   

  „Česká pošta je jeden neuvěřitelný bordel v téhle zemi a téměř každé vedení doposud si dělalo a dělá co chce. A není síla to zarazit. Jak je tohle možné? Možná právě, kdyby vznikla odpovídající konkurence tohoto molocha, který je přezaměstnán nikoli pošťáky, ale různými úředníky, asistenty, náměstky a dalšími, pak by to fungovalo mnohem lépe,“ říká jeden ze zaměstnanců, který do chodu společnosti vidí.  

  Na 600 pracovníků České pošty se v pondělí 22. února sjede do Prahy, aby upozornili na chování vedení společnosti, nesmyslné požadavky a plýtvání!
   

   

  Po neděli se do Prahy chystají zaměstnanci pošty z celé republiky. Česká pošta má 31 tisíc zaměstnanců, ale protože se chod provozu nemůže zastavit, přijede jich jen malá část. V hlavním městě by jich mělo být na 600.

   

  „Základní problém je v tom, že vedení tvrdí, že pošta je obchodní společnost. Ale pošta je ze zákona veřejná služba. Nikde jsem nedostal odpověď na to, kdo určil, že pošta je obchodní společnost,“ říká za FVZ Miroslav Prokop, který věří, že demonstrace k něčemu bude.

   

  Konkrétní desatero požadavků má zaznít na demonstraci za práva a lepší podmínky zaměstnanců. „Hlavním motivem je snížení nátlaku při plnění povinností vůči aliančním partnerům,“ podotkl odborář bojující právě za práva lidí v České poště.

   

  „Je běžná praxe, zvláště v menších městech, že lidé, aby o práci nepřišli, uzavírají pojistky na sebe a na své rodiny. Vedení argumentuje tím, že jde o výhodné produkty. Tvrdíme, že to je nesmysl. Kdyby si produkty a zboží přestali zaměstnanci sami kupovat, zisk by rapidně klesl,“ dodal Miroslav Prokop.

   

  Stále více běžných zaměstnanců upozorňuje na šikanu ze strany vedení České pošty. Nadřízení sice kontrolují to, zda pracovníci na přepážkách nabízejí různé služby, ale přitom úroveň služeb stále klesá, jejich cena stoupá a pošta se zabývá nesmysly a produkty, které jí vůbec nepřísluší. Přitom třeba na řadě poboček v ČR není možné platit běžnou platební kartou, a to roky nikdo neřeší.

   

  Odborářům například taky vadí, že pošta investuje stamiliony do různých pochybných projektů, ale třeba doručovatelkám poskytuje na boty jen 500 korun ročně, přitom ty nachodí tisíce kilometrů.

   

  „Česká pošta je ochotna jednat se zástupci odborových organizací na standardních jednáních, nikoli na platformě stávky, která věcné problémy nevyřeší,“ dodal k chystanému protestu mluvčí ČP Matyáš Vitík.

   

  Současně odmítá, že vedení ČP své zaměstnance k nabízení produktů aliančních partnerů nutí. Prý je to součástí pracovní náplně pracovníků ČP, za jejích splnění jsou za­měst­nanci finančně odměněni. A  odměna zaměst­nanců za splnění plánu se prý pohybuje měsíčně mezi 350 až 450 korunami.

   

  „No, a že si musím za tisícovku nebo dvě koupit pojištění, abych splnila limit, protože pojišťoven okolo je asi deset, už nikdo neříká. Proč lžou? Proboha, proč vedení ČP lže a dělá z nás nevolníky a hlupáky?,“ ptá se pracovnice malé pobočky pošty na okraji Prahy.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...