Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  H1N1 útočí!

  Prasečí chřipka paralyzuje ARO nemocnice v Třinci! Kdo za to může?

  15.02.2016 06:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Prasečí chřipka, virus H1N1 totálně paralyzuje nemocnici v Třinci na Ostravsku. Nakazilo se tam nejméně pět zdravotních sester na některých odděleních. Špitál případ, na který upozornila TV Nova, tutlal. Kvůli nákaze mají návštěvy zákaz vstupu na ARO, což je pro některé zásadním problémem, když tam mají například příbuzné, s nimiž by se rádi před smrtí rozloučili.

  Nemocnice Třinec lupa
  Nemocnice v Třinci je částečně paralyzována virem H1N1. | archiv nemocnice

  Vše vzniklo podle svědků tak, že na ARO byli hospitalizováni dva starší pacienti trpící prasečí chřipkou. Sestry, které se o ně staraly, se virem H1N1 nakazily. Jeden z pacientů, který trpěl ještě dalšími zdravotními problémy, zemřel, druhý bojuje o život.

   

  „Sestry, které se o ně staraly, se nakazily virem a následně ještě i další z jiného oddělení. Nemocných je nejméně pět a špitál s tím nic nedělá,“ říká svědek.  

  Virem H1N1 se od nakažených pacientů v nemocnici v Třinci nakazilo několik zdravotních sester. Kvůli tomu byl také vydán zákaz návštěv na oddělení ARO!
   

   

  Vedení nemocnice ústy své mluvčí uvedlo, že je vždy bohužel riziko, že se personál, který se stará o nemocné pacienty, může nakazit, byť je třeba očkován. Sestry, které onemocněly, jsou prý mladších ročníků a mají pouze lehkou formu H1N1, čili by měly být brzy v pořádku a bez následků.

   

  Jenže nemocnice zřejmě pochybila už tím, že neseparovala zcela nemocné pacienty, čímž mohla ohrozit i další hospitalizované a zbytečně i velký počet sester, případně ošetřovatelů, ale také lékařů.

   

  Jak uvedla Nova, vedení třinecké nemocnice až do odvolání zakázalo návštěvy na ARO! To může být ale zásadní problém pro lidi, kteří tam mají hospitalizované své příbuzné. Když jsou například ve stavu, že není naděje a chtějí se s nimi rozloučit, či by měli jít je jen navštívit, mají prostě smůlu. Případem se už zabývají hygienici a také zřizovatel nemocnice. Zda se vir H1N1 nerozšířil dál i mimo špitál, není tak úplně jasné. Ukážou to až následující týdny.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...