Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  POKRAČUJE REKORDNÍ ZAMĚSTNANOST

  Sehnat šikovného zaměstnance je stále složitější

  01.08.2018 12:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Firmy se nadále potýkají s nedostatkem kvalitní pracovní síly. Stále častěji vyhledávají možnosti, jak nahradit lidské pracovníky stroji. Stát chce také zvolnit přísná pravidla pro přijímání zaměstnanců z Východu.

  Kancelář úředník lupa
  Úředníků je nadbytek | pixabay

  Míra nezaměstnanosti mužů činila 1,9 %, u žen 2,9 %. „Míra nezaměstnanosti mužů už několik měsíců neklesá. Ve srovnání s předchozím rokem je o 0,5 procentního bodu nižší. Je otázka, jestli už bylo dosaženo dna. To ukážou až další měsíce,“ vysvětluje Dalibor Holý z odboru statistiky trhu práce Českého statistického úřadu.  

  Zdražuje ropa, proto také pohonné hmoty i elektřina
    

  Inflace v eurozóně se v červenci podle dnešního předběžného odhadu Eurostatu dostala poprvé od roku 2012 nad úroveň dvou procent. I když inflační cíl Evropské centrální banky je o trošku níže, je červencové pravděpodobné překročení dvouprocentní mety nepochybně milníkem, minimálně psychologickým.

   

   

  "Oproti červnu zrychlila cenová dynamika zejména v oblasti energií. Ceny energií stouply meziročně o 9,4 procenta, zatímco v červnu činil růst „jen“ osm procent. Důvodem je zejména zdražování ropy na světových trzích a tedy i pohonných hmot v Evropě a současně růst cen elektřiny. Evropská centrální banka však ani po dnešních číslech svůj ústup od extrémně uvolněné měnové politiky uspěchávat nebude. Jedním z důvodů je fakt, že ceny energií se řadí mezi tradičně kolísavější," uvádí Lukáš Kovanda, hlavní ekonom společnosti Cyrrus.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...