Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  PÉČE O RODINU

  ODS má prý jasno: Přidat matkám a nechat dvouleté děti doma!

  30.07.2018 12:00 / zprávy google+ twitter facebook

  ODS chce přilepšit ženám, které vychovaly děti. Současně podporuje rušení povinnosti vytvářet kapacity mateřských škol pro přijímání dvouletých dětí. Návrh podle občanských demokratů ulehčí především obcím a mateřským školám.

  Dítě děti. lupa
  Matky by měly mít výhodnější důchod | Pixabay

  Vládní návrh zákona o důchodovém pojištění přidává 1 000 Kč důchodcům, kteří jsou starší než 85 let. Senátoři ODS navrhují, aby se o stejnou částku zvýšil důchod všem, kteří jsou v důchodu více než 25 let. Podle občanských demokratů je takový návrh spravedlivější. „Vládní návrh nezohledňuje ženy mladší 85 let, které vychovaly děti, a proto šly do důchodu dříve. Nyní často pobírají nižší důchod, než senioři, kterým je 85 let a více. Proto jsem podal pozměňovací návrh, který má tuto nespravedlnost napravit. Můj návrh přidává 1 000 Kč všem seniorům, kteří jsou v důchodu více než 25 let," vysvětlil za ODS Miloš Vystrčil. "Toto navýšení zohledňuje zejména nelehkou situaci žen, které odcházely do důchodu dříve, než v 60 letech věku, a proto by na navýšení podle vládního návrhu neměly nárok a zároveň strávily většinu pracovního života v socialismu a nyní tedy pobírají nízké důchody,“ uvedl předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil.  

  Podle ODS nejde dělat ze školek jesle
   

  Senátoři občanských demokratů také na schůzi horní komory podpořili novelu školského zákona, kterou na návrh poslanců ODS přijala Poslanecká sněmovna. „Návrh na zrušení povinnosti mateřských škol vytvořit kapacity pro přijetí všech dvouletých dětí ODS představila již ve volebním programu na programové konferenci. Našimi poslanci podaná novela je v souladu se stanovisky všech senátních výborů, které školský zákon ministryně Valachové projednávaly," vysvětlil senátor Jiří Oberfalzer, podle kterého, není možné z mateřských škol dělat jesle. "Dvouleté děti vyžadují rozdílnou péči, než děti, které se účastní předškolního vzdělávání. Zákon s sebou také nesl obrovskou zátěž, která by dopadla na obce kvůli povinnosti rozšířit kapacity mateřských škol. Proto jsme rádi, že se poslanci rozhodli pro zrušení této povinnosti. Návrh zákona podpoříme.

  pop | bleskove.cz

  Témata: ODS, důchody, ODS, školky, jesle
  Komentáře ke článku
  loading...