Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ZÁCHRANA ŽIVOTA

  Policisté zachránili zraněné ženě život!

  27.07.2018 08:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Policisté se na chvíli vžili do role záchranářů a poskytli první pomoc vážně zraněné ženě, která byla několik minut ve stavu klinické smrti!

  Vrtulník lupa
  Policisté začali okamžitě s resuscitací a přivolali záchranářský vrtulník | Policie ČR

  Těžký zákrok mají za sebou policisté z Odboru cizinecké policie ze Solnice na Rychnovsku. Když vycházeli ze služebny, spatřili ženu s krvavým šrámem ležící na zemi, kolem které postávalo několik dalších lidí. 

  Žena se dle slov primáře nacházela několik minut ve stavu klinické smrti!
   

   

  Strážci zákona na nic nečekali a ihned začali ženě poskytovat první pomoc. „Policisté ženě prováděli nepřímou srdeční masáž, čistili jí dutiny a zároveň komunikovali s operátorem tísňové linky Záchranné služby Královéhradeckého kraje, se kterým mimo jiné domlouvali prostorové možnosti pro přistání vrtulníku,“ uvedl policejní mluvčí Ondřej Moravčík. Vrtulník na místo skutečně brzy přiletěl, dva policisté přitom pokračovali v resuscitaci a další dva zajišťovali hladké přistání vrtulníku. Následně si ženu převzali záchranáři a převezli ji do rychnovské nemocnice.

   

  „Primář ARO z Oblastní nemocnice Rychnov nad Kněžnou MUDr. Marcel Maršík následně potvrdil, že se žena nacházela několik minut ve vážném zdravotním stavu (dle slov lékaře „klinické smrti“) a zasahující policisté díky kvalitně provedené resuscitaci a vhodně zvolené metodě první pomoci významně přispěli k záchraně jejího života,“ dodal Moravčík.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...