Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  VZDĚLÁVÁNÍ

  Tisíce vysokoškoláků nemohou najít práci - přesto jich prý máme málo!

  27.07.2018 12:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Zatímco v České republice chybí dělníci, elektrikáři, svářeči a podobní zruční pracující, Evropská unie chce, abychom měli více vysokoškoláků! Maturitní a vysokoškolské diplomy tak dostávají studenti, kteří by v minulosti vůbec nebyli na střední či vysokou školu přijati.

  Škola dítě žáci lupa
  Zejména na gymnázia se přihlašuje stále více dětí | pixabay

  Česká republika patří k zemím s vysokým podílem středoškoláků. Vysokoškolsky vzdělaných lidí ale máme méně než Evropská unie. V roce 2017 u nás činil podíl lidí ve věkové skupině 15 až 74 let, kteří dosáhli vysokoškolského vzdělání, 20 %.  

  O učňovské obory je stále menší zájem
   

  Nejvzdělanější obyvatelstvo žije v Praze. Vysokoškolským diplomem disponuje víc než 38 % obyvatel metropole. Jihomoravský kraj má 22,6 % vysokoškoláků. Naopak nejméně formálně vzdělané obyvatelstvo mají kraje Karlovarský a Ústecký,“ konstatuje Gabriela Strašilová z odboru statistiky trhu práce ČSÚ na základě výsledků Výběrového šetření pracovních sil.

   

  Během posledního desetiletí se výrazně změnila vzdělanostní struktura obyvatel všech krajů. Mezi regiony s největšími rozdíly patří Praha, Středočeský a Jihomoravský kraj. Ve všech krajích se zvýšil podíl vysokoškoláků a klesl podíl osob se základním vzděláním.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...