Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DŮLEŽITÉ INFO

  Na silnicích hrozí absolutní kolaps!

  26.07.2018 12:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Čeká nás kritický víkendový provoz. Kdo chce zažít opravdové letní kolony na evropských dálnicích, tak tento víkend je tím pravým. Čeká nás letní vrchol cestovní horečky.

  Mýto lupa
  Očekává se velmi hustý provoz a nehody | České dálnice

  Poslední červencový víkend má být podle dopravců kritický. Na cestách budou miliony lidí. Většina Evropanů navíc zamíří na jih. Začínají totiž prázdniny v Bavorsku (12,5 mil. obyvatel) a Bádensku-Württenbersku (10,7 mil. obyvatel). Mezi tyto turisty se přidávají další vlny prázdninových cestovatelů z ostatních zemí a navíc se blíží konec prázdnin v severských zemích a části spolkových zemí v Německu. 

  Nadcházející víkend 28. - 29. července může být velmi nebezpečný
   

  "Situace na silnicích bude velmi náročná," potvrzují dopravci. "Největším rizikem z pohledu přeplněných evropských dálnic bude pátek od 13 do 20 hodin, sobota od 11 do 18 hodin a neděle od 14 do 20 hodin," upřesňují. Mnoho fanoušků se vydá na víkendový závod Formule 1 do Budapešti. "Silný provoz očekáváme na dálnici A2 vedoucí z Grazu do Vídně a A4 za Vídní u Fischamedu, kde se dálnice opravuje a je zúžená ze 3 jízdních pruhů na 2, a na zpáteční cestě v neděli u hraničního přechodu Nickeldorf," upozorňují.

   

  Komplikace budou také v Chorvatsku. "V Chorvatsku správa silnic a dálnic opravuje povrch u jednotlivých úseků dálnice A3 vedoucí z Maďarska na Záhřeb. V místě se jezdí jedním zúženým jízdním pruhem v každém směru za snížené rychlosti 80 km/h a v letní dopravní špičce se zde tvoří kolony," vysvětlují dopravci s tím, že opravy na uvedeném úseku skončí až 16. září.

   

  Při cestě na dovolenou vás zdrží také další omezení v Chorvatsku. Kvůli poškozené vozovce je omezena rychlost na 50 km/h na mostě Rječina před tunelem Trsat u Rijeky ve směru na hraniční přechod Rupa. Z důvodů natáčení bude navíc v úterý 31. 7. 2018 dle potřeby uzavírán most na ostrov Krk. Situaci pro české řidiče monitoruje Besip. Aktualizovanou mapu dopravních omezení na cestě na Jadran naleznete na: http://www.ibesip.cz/Akce-a-kampane/Kampane/Letni-cesty

   

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...