Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  MLADISTVÝ VÝLETNÍK

  Dvanáctiletý chlapec, který utekl z dětského domova ve Vídni, byl zachycen ve vlaku v Česku!

  15.07.2018 03:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Dvanáctiletý rusky mluvící hoch utekl z dětského domova ve Vídni a vydal se bez peněz a jízdenky vlakem do Prahy!

  Vlak lupa
  Chlapec z Rakouska cestoval vlakem bez peněz a jízdenky | bleskove.cz

  Mladistvého cizince bez peněz a jízdenky objevila průvodčí ve vlaku na trase České Velenice - Veselí nad Lužnicí. Jelikož chlapec nemluví česky, musela se průvodčí obrátit na policii. 

  Chlapec z dětského domova utekl již po padesáté!
   

   

  Policisté tedy na vlak počkali v Třeboni a ještě ve vlaku se s chlapcem snažili za použití ruštiny a němčiny promluvit, přičemž jim chlapec sdělil, že žije ve Vídni se svou matkou a vydal se sám do Prahy navštívit známého. Následně chlapce odvezli na služebnu, vyrozuměli příslušné orgány a kontaktovali také své rakouské kolegy s prosbou o pomoc při ztotožnění nezletilého. „Rakouští policisté záhy zjistili, že se jedná o dvanáctiletého chlapce, ruské státní příslušnosti, narozeného a žijícího ve Vídni, jenž je toho času umístěn do dětského domova,“ uvedla policejní mluvčí Hana Millerová. Navíc vyšlo najevo, že se jedná o notorického útěkáře, neboť byl padesátkrát pohřešován, když z dětského domova utekl.

   

  Po provedení nezbytných úkonů byl pak chlapec převezen do nemocnice v Jindřichově Hradci a následně si pro něj přijeli rakouští policisté spolu se zástupcem dětského domova. „Smutný příběh malého cizince, o kterého se údajně velmi často starají sociální pracovníci z Rakouska a o kterého rodiče patně nejeví dostatečný zájem, tak „zaměstnal“ nejen jihočeské policisty, sociální pracovnici z Třeboně či tlumočnici, ale díky výborné spolupráci také rakouské policisty – naše kolegy,“ dodala Millerová.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...