Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NOVÁ VLÁDA

  Rozvoral: Vzhledem k obrovské nestabilitě nebude vláda vládnout ani rok!

  13.07.2018 12:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Po patnáctihodinovém jednání dostala vláda ANO, ČSSD a KSČM důvěru Poslanecké sněmovny. Všichni poslanci hnutí SPD hlasovali proti návrhu. Podle Radka Rozvorala (SPD) tato vláda není schopna naplňovat zahraniční, hospodářskou, bezpečnostní, obrannou a sociální politiku ve prospěch blaha našich občanů.

  Rozvoral lupa
  Radek Rozvoral považuje novou vládu za velmi nestabilní | Česká televize

  Poslanecký klub SPD nepodpořil hlasy svých poslanců vznik menšinové vlády ANO, ČSSD a KSČM. Vlastní spolupráci koaliční vlády ANO a ČSSD si obě strany domluvily na základě koaliční smlouvy a podporu komunistů si vláda zajistila smlouvou o toleranci mezi ANO a komunisty. "Naši občané si možná konečně oddychnou, že skončila dlouhá vyjednávání o tom, kdo bude v naší zemi vládnout, a že máme konečně vládu, která dostala důvěru. Na druhou stranu by si měli sami odpovědět, zda je to pro ně dobré řešení. Podle nás to řešení dobré není," konstatoval Rozvoral.  

  Za vznik této vlády nese plnou odpovědnost premiér Andrej Babiš a on se bude zodpovídat našim občanům, poznamenal Radek Rozvoral.
   

   

  Pro toto tvrzení má prý SPD dostatek argumentů. ČSSD v rámci všech vyjednávání o vládní spolupráci vystupovala podle Rozvorala velmi arogantně a například vůči hnutí SPD se vyjadřovala velmi urážlivě a veřejně tvrdila nepravdivé informace s cílem jej poškodit. "Způsob ukončení prvního vyjednávání o vládě s hnutím ANO svědčí o nastavené kultuře v této straně," poznamenal Rozvoral. Vláda, jejímž jedním koaličním členem je rozhádaná, probruselská, proimigrační a korupčními kauzami opředená ČSSD bude velice nestabilní, tvrdí Rozvoral. "Nejednotnost této strany při všech hlasováních a nejednotnost poslanců a senátorů ČSSD je tím důsledkem," doplnil politik.

   

  Připomněl také, že za stranou ČSSD je spousta korupčních kauz, např. OKD, krabice od vína plná milionů korun hejtmana a poslance Davida Ratha, kauzy financování vrcholového sportu a mnoho dalších, které stály naše daňové poplatníky miliardy korun. ČSSD ve svém programu také podporuje principy globalizace a multikulturní integrace, dodal Rozvoral. Hnutí ANO zase podle něj nominovalo na premiérské křeslo trestně stíhaného člověka, což vládní nestabilitu ještě umocňuje. "Argumentů bychom mohli zmínit ještě mnoho. Ale to už nebudu zmiňovat. Za vznik takovéto vlády nese plnou odpovědnost premiér Andrej Babiš. Naše hnutí mu nabízelo spolupráci, o kterou ale neměl zájem. Bylo to jeho rozhodnutí a on se bude zodpovídat našim občanům," prohlásil Rozvoral.

   

  Hnutí SPD je podle Rozvorala přesvědčeno, že tato vláda není schopna naplňovat zahraniční, hospodářskou, bezpečnostní, obrannou a sociální politiku ve prospěch blaha našich občanů, tzn. bránit a hájit suverenitu naší republiky. "Klasik by řekl: ,Dávám této vládě rok, maximálně dva.´ Vzhledem k tomu však, že klasik nejsem, řekl bych, že délka jejího vládnutí vzhledem k její obrovské nestabilitě ani rok nebude," uzavřel Rozvoral.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...