Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DALŠÍ DIKTÁT

  Práce v zahraničí bude těžší, Evropa se brání konkurenci nových členů

  30.05.2018 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Firmám vysílajícím zaměstnance do některých z evropských států se značně zkomplikuje život. Europoslanci schválili kontroverzní revizi směrnice o vysílání pracovníků, která stanovuje maximální dobu působení v zahraničí na jeden rok, s možností prodloužení na osmnáct měsíců.

  Dělník stavba lupa
  Na Západě se bojí pracantů z Východu | Pixabay

  Práce v zahraničí a cesty do ciziny se tuzemským firmám výrazně prodraží. Vysílající firma bude totiž muset zaměstnancům zajistit stejnou mzdu a sociální zabezpečení jako v hostitelské zemi. Diety a další bonusy se přitom započítávat nebudou. Podle Jana Zahradila z ODS jde o čirý protekcionismus a likvidaci vnitřního trhu bez bariér.  

  Česká vláda kupodivu nevýhodnou podobu směrnice výslovně podpořila
   

  Rumunští dělníci vyrábějící francouzská auta za místní mzdy jsou samozřejmě v pořádku. Jakmile ale dokážeme v Evropě nabízet kvalitou a cenou konkurenceschopné služby, máme problém,“ konstatoval ironicky Jan Zahradil. „Stále v Bruselu slýcháme, jak potřebujeme více spolupracovat, potřebujeme ‚více Evropy‘. Tento návrh jde ale přesně opačným směrem, protože ruší jednotný evropský trh a jeho principy, vytváří protekcionistické bariéry a je produktem lobbingu některých států, které si ani po patnácti letech nezvykly, že došlo k rozšíření EU o země střední a východní Evropy.“

   

  Jestliže staré členské státy proti nám přijímají podobná protekcionistická opatření, tak prosím, ale potom nechť si zvyknou na to, že i my budeme adekvátně hájit své národní zájmy, třeba v případě kvót na přerozdělování migrantů,“ uvedl Jan Zahradil. Podle Jana Zahradila je také šokující, že se česká vláda nejen současnou podobu směrnice nepokusila v Radě zablokovat, ale výslovně ji podpořila, na rozdíl od ostatních nových členských států. Dopravci jsou sice ze současné regulace vyjmuti, jde ale jen o dočasnou výjimku. O podmínkách vymezujících mezinárodní dopravu se bude v Bruselu ještě jednat.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...