Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DALŠÍ DIKTÁT

  Práce v zahraničí bude těžší, Evropa se brání konkurenci nových členů

  30.05.2018 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Firmám vysílajícím zaměstnance do některých z evropských států se značně zkomplikuje život. Europoslanci schválili kontroverzní revizi směrnice o vysílání pracovníků, která stanovuje maximální dobu působení v zahraničí na jeden rok, s možností prodloužení na osmnáct měsíců.

  Dělník stavba lupa
  Na Západě se bojí pracantů z Východu | Pixabay

  Práce v zahraničí a cesty do ciziny se tuzemským firmám výrazně prodraží. Vysílající firma bude totiž muset zaměstnancům zajistit stejnou mzdu a sociální zabezpečení jako v hostitelské zemi. Diety a další bonusy se přitom započítávat nebudou. Podle Jana Zahradila z ODS jde o čirý protekcionismus a likvidaci vnitřního trhu bez bariér.  

  Česká vláda kupodivu nevýhodnou podobu směrnice výslovně podpořila
   

  Rumunští dělníci vyrábějící francouzská auta za místní mzdy jsou samozřejmě v pořádku. Jakmile ale dokážeme v Evropě nabízet kvalitou a cenou konkurenceschopné služby, máme problém,“ konstatoval ironicky Jan Zahradil. „Stále v Bruselu slýcháme, jak potřebujeme více spolupracovat, potřebujeme ‚více Evropy‘. Tento návrh jde ale přesně opačným směrem, protože ruší jednotný evropský trh a jeho principy, vytváří protekcionistické bariéry a je produktem lobbingu některých států, které si ani po patnácti letech nezvykly, že došlo k rozšíření EU o země střední a východní Evropy.“

   

  Jestliže staré členské státy proti nám přijímají podobná protekcionistická opatření, tak prosím, ale potom nechť si zvyknou na to, že i my budeme adekvátně hájit své národní zájmy, třeba v případě kvót na přerozdělování migrantů,“ uvedl Jan Zahradil. Podle Jana Zahradila je také šokující, že se česká vláda nejen současnou podobu směrnice nepokusila v Radě zablokovat, ale výslovně ji podpořila, na rozdíl od ostatních nových členských států. Dopravci jsou sice ze současné regulace vyjmuti, jde ale jen o dočasnou výjimku. O podmínkách vymezujících mezinárodní dopravu se bude v Bruselu ještě jednat.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...