Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ROZPOČET

  Učitelé dostanou přidáno víc, než se čekalo

  21.05.2018 15:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Ministerstvo financí dokončuje první verzi rozpočtu na rok 2019. Na konci května předloží ministryně v demisi tuto podobu návrhu vládě. Požadavky ministerstev jsou už teď ale vysoké. Resorty požadují navíc přes sto miliard.

  Učitelé lupa
  Přidáno chtějí dostat všichni | ČT

  Nároky jednotlivých resortů jsou v částce 130 miliard, a to je podle ministryně financí v demisi Aleny Schillerové (nestraník za ANO) nereálné. Ministryně v demisi chce, aby případný deficit byl způsoben hlavně růstem investic do silnic a dálnic.  

  Prioritou budou silnice
     

  Rozpočet počítá i s tím, že se některým státním zaměstnancům mají znovu zvyšovat platy. Politici zmiňují hlavně učitele. Ministr školství v demisi České televizi řekl, že pedagogům příští rok porostou výdělky o 15 procent. Původně se mluvilo o deseti. S plánem už počítá i resort financí. „Chceme, aby minimálně deset procent bylo tarifní navýšení a samozřejmě další peníze chceme dát do nenárokových složek, aby ředitelé měli možnost ocenit učitele za konkrétní výkon. Takže navýšení o patnáct procent pro příští rok je skutečně reálné,“ řekl pro Českou televizi ministr školství, mládeže a tělovýchovy v demisi Robert Plaga (nestraník za ANO).

   

  Loni kantoři brali učitelé v průměru přes 30 tisíc. Podle ministerstva by za dva roky pedagogové mohli pobírat zhruba 48 a půl tisíce hrubého měsíčně. Kde na to vezme peníze, zatím neví. 
   

  Zákon má přinést i další změny. Klesnout má DPH u kadeřnických a kosmetických služeb, oprav jízdních kol, obuvi, úpravy oděvů a textilních výrobků pro domácnost a prodeje čepovaného piva – z 21 procent na deset. A další úlevu mají získat i stravovací služby. DPH u nealko nápojů a jídla má znovu klesnout. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...