Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  PROBLEMATICKÉ MÝTO

  Protekce i úplatky jsou údajně kolem tendru na výběr mýta. Zakázku za miliardy se snaží ministr Ťok zprůhlednit a očistit

  16.05.2018 10:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Ministr dopravy Dan Ťok má z tendru na výběr mýta nemalé vrásky. Už několikrát poukázal na nejasnosti a podivné okolnosti, které protahující se soutěž provázejí. Nyní napsal otevřený dopis poslanci KDU-ČSL Marianu Jurečkovi.

  Mýto lupa
  Špatné smlouvy na výběr mýta podepsala vláda v roce 2006 | dalnice

  Poslanec KDU-ČSL Marian Jurečka se k mýtnému tendru vyjádřil v médiích, kde řekl, že „někteří lidé na ministerstvu (dopravy) nehájí stoprocentně zájmy státu…můj pocit z toho je, že v tom výběrovém řízení byly chyby. Teď je otázka, zda pochybení byla účelová, aby byla možnost tendr úspěšně napadnout“. Dále uvedl: „Vrabci na střeše si cvrlikají, že někteří lidé na ministerstvu dopravy inklinují ke Kapschi“.  

  Špatné a nevýhodné smlouvy na mýto podepsala vláda v roce 2006.
   

  Tato slova rozčílila ministra dopravy. "Jsou-li Vaše výroky míněny vážně, pak máte jistě konkrétní indicie, se kterými byste měl neprodleně seznámit veřejnost. Nebo jste jenom takový pohádkový Jiřík, který zkrátka rozumí všemu, včetně řeči ptáků? Navození dojmu podezřelých vztahů či okolností pouze na základě pocitů totiž daleko překračuje hranice lidské slušnosti. Ne snad vůči mně, ale vůči lidem, kteří na řešení českého mýtného problému tři roky dřou a vůči Vašim obviněním se nemohou bránit. Nemluvě o tom, že rozhodnutí orgánu dohledu je dosud nepravomocné a zdá se mi, že jste až příliš rychle přispěchal s odsudky některých mých kolegů," píše Dan Ťok v otevřeném dopise.

   

  Mýtné smlouvy, jejichž neblahé dědictví se dnes pokouší na ministerstvu dopravy zlomit, podepsal v březnu roku 2006 ministr za KDU-ČSL Milan Šimonovský, jenž ještě téhož roku, o tři měsíce později, podepsal první dodatek s názvem „Návrh k provedení změny číslo 1“, kterým stát přišel o právo vlastnit některou infrastrukturu míst obsluhy zákazníků či stroje a zařízení subdodavatelů. Naprosto se tím zvýšila závislost mýtného systému a tedy i státu na externích subjektech a zcela se tím změnila pravidla hry v neprospěch státu. "Nikdy jsem však z toho veřejně nevyvodil, že některé politické strany inklinovaly či snad stále inklinují ke Kapschi," zdůraznil Ťok.

   

  "Rád bych Vás  tímto vyzval, abyste uvedl a uveřejnil konkrétní jména pracovníků ministerstva dopravy, jež inklinují ke Kapschi, a dal jim tím možnost bránit se žalobou u civilního soudu, nebo abyste navždy mlčel," ukončil svůj otevřený dopis pro Mariana Jurečku.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...