Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SUCHO TRVÁ

  Déšť nepomohl. Sucho pokračuje. Voda bude na příděl!

  13.05.2018 01:01 / zprávy google+ twitter facebook

  V důsledku dlouhodobého sucha začal v některých obcích platit zákaz zalévání zahrad a napouštění bazénů pitnou vodou z veřejného vodovodu. Problémy mají hlavně obce s vlastními malými vodovody. Situace je kritická.

  déšť lupa
  Trvalý déšť se neočekává. Přeháňky by měly být ve středu | shutterstock

  Bouřky a přeháňky nepomohly. Srážkový deficit, který Česko pociťuje, je stále vážnější. Hydrologové v těchto dnech naměřili nejnižší průtok v historii na 45 ze 121 sledovaných míst na řekách. V Beskydech je na minimech Bečva, na jižní Moravě zase Dyje a také s ní související Vranovská přehrada. Tam je voda o čtyři metry níž, než je takzvaná zásobní hladina vody.  

  Ve středu by mělo pršet
   

  "Velmi suchý měsíc duben naznačuje, že letošní rok bude ještě kritičtější, než loňský. Smrky a borovice se ještě oslabují, když vydávají energii do produkce pylu, která je letošní rok extrémní. Alarmující je také klesající stav spodních vod a jejich masová kontaminace pesticidy,“ říká pirátský poslanec Radek Holomčík.


  V budoucnu by voda mohla být i na příděl. Už nyní se proto stále více lidí snaží chytat dešťovou vodu do nádrží. Dešťovou vodou pak nejen zalévají, ale i splachují či umývají auto.


  Situace se v nejbližších dnech příliš nezmění. Horké letní počasí má pokračovat do středy, kdy by mělo celý den pršet. "Dešťové přeháňky očekáváme také ve čtvrtek, pak se ale opět vyjasní a závěr týdne by měl být slunečný s tepolotami kolem dvaceti stupňů," uvedli meteorologové.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: sucho, déšť, Počasí, voda
  Komentáře ke článku
  loading...