Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DRAMATICKÉ SUCHO

  Konečně má pršet!

  10.05.2018 16:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Dramatický nedostatek vody postihl již celou Českou republiku. Suchem netrpí jen rostliny, lesy či zvířata, ale nebezpečné je i pro lidi. Situace by se mohla mírně zlepšit - meteorologové totiž předpovídají dešťové přeháňky. Odborníci se ale obávají, že to nebude stačit.

  déšť lupa
  Blíží se bouřky | shutterstock

  Teploty v Česku byly dosud vysoké a převažovalo počasí beze srážek. Ve čtvrtek ale přijde od západu studená fronta. Celé území tak postupně zasáhnou přeháňky a místy i bouřky. „Žádné přívalové deště zatím neočekáváme, ale kroupy se objevit mohou,“ řekla meteoroložka ČT Barbora Tobolová.  

  Nejdeštivější by mělo být pondělí
   

  V pátek se mírně ochladí. Teploty se budou pohybovat kolem 17 až 21 stupňů. Na Moravě a ve Slezsku může být o několik stupňů tepleji. Na celém území se dál mohou vyskytovat přeháňky, na Moravě a ve Slezsku místy i bouřky.

   

  V sobotu se teploty začnou opět zvedat až na 26 stupňů Celsia. Stejně jako v pátek se ale přes den mohou kdekoliv na území objevit přeháňky nebo bouřky. V neděli bude ještě o něco tepleji a pršet by mělo až pozdě odpoledne nebo až k večeru. „Přes den bude slunečno, od jihozápadu ale začne přibývat oblačnost a odpoledne se v Čechách místy, jinde jen ojediněle, mohou znovu objevit přeháňky nebo bouřky,“ cituje ČT24 Tobolovou.

   

  Výrazněji se znovu ochladí až po víkendu. V pondělí čekají meteorologové na celém území déšť a teploty jen kolem 16 stupňů. Následující dny budou typicky jarní, ale deště se opět očekává jen pomálu.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...