Neděle 27. května 2018
svátek má Valdemar, zítra Vilém

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PŘEDPOVĚĎ

  Středa proprší a ve čtvrtek bude 28 °C. Celkově se ale očekává typické jarní počasí

  06.05.2018 16:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Teplé jarní počasí bude v Česku pokračovat i v následujících dnech. Příští týden teploty vystoupají až na 27 stupňů Celsia a rtuť teploměru zůstane nad 20 stupni i v následujících týdnech.

  Počasí déšť lupa
  Pršet téměř nebude | schutterstock

  Pršet v nejbližších dnech příliš nebude. Nejvíce srážek čekají meteorologové koncem května. "Podprůměrné množství srážek přitom trvá už od února a srážkový deficit se tak prohlubuje už čtvrtý měsíc," připomíná ČT24 s tím, že nejhorší situace je na východě republiky v Moravskoslezském a Zlínském kraji.  

  Kvůli studenému větru bude pocitová teplota nižší
   

  "Noční teploty budou na počátku týdne klesat i pod osm stupňů Celsia, na konci týdne budou od 9 do 14 stupňů. Maximální denní teploty stoupnou na 21 až 27 stupňů Celsia," uvedli meteorologové.

   

  Ve druhém týdnu bude podle meteorologů v noci minimální teplota kolem osmi stupňů, ve třetím a čtvrtém týdnu kolem deseti stupňů. Přes den se teplotní maxima mají ve druhém a třetím týdnu dostat mírně přes 20 stupňů Celsia, v posledním týdnu na 24 stupňů. Dlouhodobá průměrná teplota pro toto období je přitom jen 14,1 stupně Celsia.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...