Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  VODA NAD ZLATO

  Za pár let prý nebude pitná voda. V současnosti spotřebuje průměrný Čech zhruba 90 litrů vody

  04.05.2018 14:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Průměrný Čech denně spotřebuje 88,7 litru vody. Nejvyšší spotřeba vody je v Praze. Převyšuje 109 litrů na osobu za den. Nejnižší je naopak ve Zlínském kraji.

  Voda sinice lupa
  Vody dramaticky ubývá | Archiv

  Nejvyšší spotřeba vody je v Praze. Převyšuje 109 litrů na osobu za den. "Nejnižší je naopak ve Zlínském kraji, kde je o 33 litrů menší. Spotřeba vody v domácnostech meziročně vzrostla o 0,4 litru na obyvatele za den,“ vysvětluje Soňa Horáčková z oddělení statistiky životního prostředí ČSÚ.  

  Nejméně platí za vodu obce, které se nepřipojili k velkým zahraničním koncernům
    

  Pitná voda stojí průměrně 37,2 Kč za m3 bez DPH. Ve srovnání s předchozím rokem se její cena nepatrně zvýšila. Vypočítává se jako podíl celkových tržeb za vodné k celkovému objemu vody fakturované domácnostem, průmyslu a ostatním odběratelům. Vodou z vodovodů je zásobováno 94,7 % obyvatel. Délka vodovodní sítě meziročně vzrostla o 1,2 % na 78 584 km.

   

  Pokračoval také nárůst podílu obyvatel napojených na kanalizaci. Ve srovnání s rokem 2016 se zvýšil na 85,5 %. Celkový počet obyvatel v domech napojených na kanalizaci tak činí 9,05 miliónu. Většina je napojená na čistírnu odpadních vod. Cena stočného je vypočtena jako podíl celkových tržeb za stočné k objemu vypouštěných odpadních vod do kanalizace. V roce 2017 vzrostla na 32,8 Kč za m3. Nejvyšší je v Libereckém kraji.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...