Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PRŮZKUM

  Čekání u lékaře štve lidi víc než fronty na úřadech i kolony

  05.04.2018 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Češi vnímají čekání u lékaře hůře než postávání ve frontách na úřadech, v obchodech či v dopravních zácpách. Čím dál více lidí proto využívá on-line objednávání k návštěvě úřadů i lékařů. Většina lidí čekat neumí a stresuje se kvůli každé minutě.

  Lékař lupa
  Čekání je nepříjemné zejména, pokud pacienta něco akutně bolí | shutterstock

  Až tři čtvrtiny Čechů využívají on-line objednávky, aby se vyhnuli čekání. V průzkumu se totiž ukázalo, že až 57,3 procenta lidí považuje čekání u lékaře za nejvíce ztrátový čas. Předčilo to čekání ve frontách v obchodech, které hodnotí jako ztrátu času 56,4 procenta lidí, nebo na poštách, kde si čekání protiví až 50,5 procenta lidí. Čekání na úřadech je ztrátové pro 46,5 procenta lidí a dopravní zácpy vadí 45,1 procenta lidí. Paradoxně přitom u lékaře mohou lidé číst knihy nebo si hrát na telefonu, což se při čekání v dopravní zácpě nedoporučuje. "V autě je možné krátit si čekání v koloně poslechem audio knih, v čekárně se můžeme zabavit časopisy a ve frontě na úřadech či u pokladny můžeme posilovat pánevní svalstvo. Vždy se dá čas nějak využít. Bohužel ho lidé spíše tráví rozčilováním, protože nezvládají pár minut nečinnosti," vysvětlil psycholog Martin Bledý.

  Nejvíce lidem vadí, když se objednají, a pak přesto musejí čekat
   

  U lékařů navíc může dojít k dlouhému čekání z důvodů, které lékař nemůže ovlivnit. Například když přijde velmi nemocný pacient, kterému se musí lékař dlouho věnovat, což se stává zejména u zubařů. Všeobecně se ale doporučuje se k lékařům i na úřady objednávat. Ať už telefonicky, nebo on-line.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...