Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DESTRUKTIVNÍ BANKY

  Bankovnictví je pro klima nejhorší!

  03.04.2018 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Financování těžby fosilních paliv roste. A to i přesto, že pařížská dohoda o změně klimatu požaduje, aby se banky z oboru stáhly.

  Peníze lupa
  Peníze jsou až na prvním místě | Archiv

  Bankovnictví patří mezi nejdestruktivnější podnikatelské obory. Kvůli projektům, které financuje. Zejména jde o financování dobývání fosilních paliv.  

  Banky financují těžbu i další škodlivé obory
   

  Mezi největší viníky patří podle odborníků banky z Kanady, Ameriky a Číny. Mnoho největších světových bank včetně JPMorgan, BPN Paribas, HSBC, ING nebo BBVA si nicméně v nedávné době stanovilo cíle, podle kterých by mělo růst financování projektů udržitelných jak sociálně, tak z hlediska životního prostředí. Ruku v ruce s tím by mělo jít méně peněz do podpory dobývání fosilních paliv.

   

  Odborníci jsou přesvědčeni, že klimatické změny mají a budou mít své ekonomické náklady. Rostoucí teploty a extrémní výkyvy počasí negativně ovlivní i banky, respektive jejich akcionáře. Často jde totiž o finanční skupiny, které kromě banky vlastní i pojišťovnu. A právě pojišťovny v důsledku klimatických změn čekají prudký nárůst pojistných škod.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: banky, klima
  Komentáře ke článku
  loading...