Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ANTIBIOTIKA NEZABÍRAJÍ

  Děsivá předpověď - na běžné nemoci nebudou léky!

  01.04.2018 16:01 / zprávy google+ twitter facebook

  Přes hrozbu globální zdravotnické krize, kterou může vyvolat odolnost bakterií vůči antibiotikům, spotřeba těchto léčiv stále roste. A je to čím dál větší problém.

  léky lupa
  Léky přestávají být účinné | ThinkStock

  Spotřeba antibiotik nebezpečně roste. Mezi roky 2000 a 2015 vzrostla spotřeba antibiotik u lidí o 39 procent. "Odolnost vůči antibiotikům se stává globálním zdravotnickým problémem; když se objeví na jednom místě planety, velmi rychle se rozšíří i do jiných oblastí Země," tvrdí průzkum.  

  Bakterie odolné vůči antibiotikům zabijí miliony lidí
   

  Vědci totiž varují, že ztráta účinnosti antibiotik je způsobena především jejich nadměrným užíváním. Autoři práce doporučují, aby se na řadě míst konzumace antibiotik snížila. V mnoha nejchudších státech je ale naopak zapotřebí, aby se tam antibiotika začala používat více.

   

  „Najít účinná řešení je zásadní a my teď konečně máme klíčová data, která jsme potřebovali, aby ta řešení fungovala,“ vysvětlil smysl práce Eili Klein, jeden z jejích autorů. „Právě teď, více než jindy, potřebujeme efektivní akce, včetně vzdělávání veřejnosti.“ Podle Organizace spojených národů jde o velmi vážnou hrozbu: kolem roku 2050 by mohly antibiotikům odolné bakterie po celém světě zabíjet až 10 milionů lidí. 

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Antibiotika, léky, nemoci
  Komentáře ke článku
  loading...