Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  HYSTERIE KOLEM TELEVIZE

  Česká televize se nesmí kritizovat. Hned je z toho problém

  15.03.2018 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  V Praze se demonstrovalo na podporu České televize. Shromážděným lidem zejména vadí přímá kritika prezidenta Miloše Zemana. Veřejnoprávní televize je podle mnohých nedotknutelná. Další upozorňují na její nabubřelost a neobjektivnost.

  Televize. lupa
  Lidé by měli platit pouze za ten čas, který u ČT skutečně stráví | Pixabay

  V posledních týdnech se stupňuje tlak na Českou televizi. Zatímco většina národa považuje veřejnoprávní médium za nezávislé a objektivní, přibývá kritiků, kteří si to nemyslí. "Mám doma asi 50 programů, a kdyby mezi nimi chyběla ČT, ani bych to nepoznal. Domácí zprávy si najdu na on-line serverech v reálném čase, zahraniční na zahraničních stanicích, původní televizní tvorbu nesleduji," řekl v rozhovoru pro Parlamentní listy europoslanec Jan Zahradil (ODS).  

  Veřejnoprávní média brzy úplně skončí
   

  Nevolá ale po zrušení veřejnoprávního vysílání, protože to je jednoznačně neprůchozí, stalo se z toho jakési zaklínadlo. Nejen podle Zahradila veřejnoprávní média postupně zmizí. Nové technologie, internet, sociální sítě vytvořily takovou mediální a informační pluralitu, že současná představa „veřejnoprávnosti“ začína postrádat význam. "Co mi ale připadá nespravedlivé, je vybírání paušálního poplatku od všech majitelů TV přijímačů. Tady vidím prostor pro změnu financování a myslím, že by se to dalo i technologicky řešit: kdo se dívá na ČT celý večer, ať platí úměrně prokoukanému času, kdo se na ni nedívá vůbec, ať neplatí nic nebo málo. Přece v normálním životě také neplatíme za služby, které nepoužíváme," vysvětlil Zahradil.

   

  Zastal se také kritiků České televize a zmínil,  že veřejnoprávní média je těžké kritizovat, protože místo, aby se kritikou inspirovala, okamžitě ji potlačí. "Hysterické reakce na jakoukoliv kritiku ČT známe už od roku 2000, od dob televizní krize, hned se volá o ohrožení svobody slova. Já žádné takové ohrožení nevidím," dodal.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Česká televize
  Komentáře ke článku
  loading...