Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KONTROLY MARODŮ

  Na neschopence se stále podvádí

  09.03.2018 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Kontroly nemocných odhalily tisíce podvodů. Za nedodržování stanoveného režimu na neschopence byla v loňském roce udělena pokuta 3 778 pojištěncům.

  Nemoc postel. lupa
  Lidé na neschopence by měli ležet a odpočívat | Pixabay

  Kontroloři provedli v loňském roce 146 857 kontrol dodržování režimu dočasně práce neschopných pojištěnců. Podle okresních správ sociálního zabezpečení nejvíce postihů (485) bylo vloni uděleno pojištěncům v Plzeňském kraji.  

  Nejvíce pokut dostali marodi v Plzeňském kraji
   

  "Lidé stonající takzvaně na neschopenku jsou povinni dodržovat režim, který jim stanovil ošetřující lékař, dále mají mj. povinnost sdělit ošetřujícímu lékaři platnou adresu místa pobytu v době dočasné pracovní neschopnosti, označit byt a zvonek jmenovkou a dodržovat vycházky určené ošetřujícím lékařem," uvádí kontroloři. "Zpravidla mohou být vycházky povoleny nejvýše v celkovém rozsahu 6 hodin denně, a to v době od 7 hodin do 19 hodin," dodávají.

   

  Nejméně kontrol proběhlo ve Zlínském kraji - 5 189, z nichž pokutu dostalo 208 lidí na neschopence.  Naopak nejvíce kontrol udělala Okresní správa sociálního zabezpečení v Moravskoslezském kraji - 19 169, z nichž bylo pokutováno 446 nemocných.

   

  Pověření zaměstnanci OSSZ kontrolují dočasně práceneschopné pojištěnce podle vlastního výběru, z podnětu ošetřujícího lékaře nebo na žádost zaměstnavatele. V případě potvrzeného porušení stanoveného režimu zahájí OSSZ správní řízení, v němž může být rozhodnuto o krácení nebo odnětí nemocenského. Při porušení režimu zašle OSSZ dočasně práceneschopnému pojištěnci, ošetřujícímu lékaři a zaměstnavateli záznam o kontrole.

  mak | bleskove.cz

  Témata: neschopenky
  Komentáře ke článku
  loading...