Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZÁJEM O LÁZNĚ

  Do českých lázní jezdí nejen stále více Čechů, ale i hosté z Tchaj-wanu

  08.03.2018 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Do lázní jezdí stále více Čechů. Největší zájem o české lázně ale mají Němci. Nejoblíbenější jsou lázně v Karlovarském kraji.

  Lázně lupa
  Stále více lidí se nechává hýčkat | Archiv

  Lázně jsou čím dál častějším cílem turistických cest. Vloni se v Česku takto rekreovalo 855 tisíc hostů. Mezi lázeňskými klienty mírně převažovali tuzemští hosté, jejichž počet neustále roste. Necelých 47 % zaujímali turisté ze zahraničí.  

  Ze zahraničních hostů jsou v lázních často ubytováni i turisté z Tchaj-wanu
    

  Největší zájem o české lázně mají Němci. V loňském roce jich do lázeňských ubytovacích zařízení přijelo 199 tisíc. Z Ruska dorazilo 65 tisíc hostů. A na třetí pozici se umístil Tchaj-wan s 18 tisíci hosty,“ doplňuje Pavel Vančura, vedoucí oddělení statistiky cestovního ruchu ČSÚ. Většina klientů vyžaduje nadstandartní služby a očekává stále vyšší kvalitu a komfort.

   

  Hosté vloni strávili v lázních celkem 7,4 miliónu nocí. Větší část opět připadala na domácí klientelu. K návštěvě lázní si lidé nejčastěji vybírají třetí čtvrtletí roku. 28 % přenocování vloni připadlo právě na tento kvartál. Obdobně tomu bylo i v letech předchozích.

   

  Nejoblíbenější jsou lázně v Karlovarském kraji, který je proslulý nejen Karlovými Vary. Nacházejí se v něm i Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Lázně Kynžvart a Jáchymov. Spolu s léčivými prameny je kraj bohatý i na přírodní minerální vody.

   

  „Cestovní ruch je v Karlovarském kraji jedním z nejvýznamnějších odvětví. Lázeňství udělalo z tohoto regionu cílovou destinaci pro řadu hostů z Česka i z ciziny. V minulém roce přijelo do tamních lázní 522 tisíc hostů, převážně ze zahraničí,“ uzavírá místopředsedkyně ČSÚ Eva Krumpová.

  mak | bleskove.cz

  Témata: lázně
  Komentáře ke článku
  loading...