Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KOKAIN NA VZESTUPU

  Češi utrácejí stále více za drogy

  07.03.2018 02:02 / zprávy google+ twitter facebook

  Zatímco v chudých částech republiky se lidé často utápějí v alkoholu či pervitinu, ve velkých městech přibývá závislých na kokainu. V posledních letech roste čistota kokainu, který se na ulici prodává. Kvůli bohatnutí Čechů na něj dosáhne více lidí.

  Drogy pervitin. lupa
  Všeobecně je u nás oblíbený zejména pervitin | Policejnidenik

  Češi bohatnou a roste i počet lidí, kteří mají zájem o kvalitní drogy a nevadí jim si za ně připlatit. Mezi látky, které movití lidé užívají nejčastěji, patří kokain. Cena jednoho gramu této drogy se pohybuje kolem dvou až tří tisíc korun. "Nabídka takových drog se zvyšuje. Jde tedy usuzovat, že se zvýšila i jejich dostupnost, což může souviset s kupní silou lidí," řekl Aktuálně.cz ředitel protidrogové centrály Jakub Frydrych k nabídce luxusnějších drog, mezi které kokain patří. Jedná se totiž o takzvanou statusovou drogu, jejímž užíváním lidé zároveň demonstrují i své společenské postavení.  

  Kokain je u nás stále kvalitnější
   

  Podle národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila je kokain populární především v Praze a velkých městech. "Tam, kde jsou peníze, hodně narůstá obliba party, kde se kokain objevuje. Dnes je tato droga ale i záležitostí dospělé populace nad padesát let. Je všude, kde jsou peníze," cituje Aktuálně.cz Vobořila.

   

  Růst čistoty kokainu ukazují i vládní data. Od roku 2011 kvalita čtyři roky za sebou klesala a poté se trend zlomil. V roce 2014 byla čistota podle vzorků průměrně 25,9 procenta, z posledních dat z roku 2016 je to už 42,5 procenta.

   

  "Pokud jde o užívání kokainu v prostředí nočního života a zábavy, tam pozorujeme od začátku tisíciletí nárůst. Při srovnání s jinými látkami se míra zkušeností s pervitinem a kokainem vyrovnala," míní vedoucí Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti Viktor Mravčík. 

  redakce | bleskove.cz

  Témata: drogy, kokain
  Komentáře ke článku
  loading...