Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KOMUNISTŮM SE TO NELÍBÍ

  Lidé budou protestovat proti mlátičce Ondráčkovi

  05.03.2018 15:13 / zprávy google+ twitter facebook

  Komunistická mlátička Zdeňek Ondráček se nelíbí obyvatelům Česka. Desetitisíce lidí se na pondělní večer připravují demonstrativně odmítnout jeho zvolení do čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS. Lídr českých komunistů Vojtěch Filip se Ondráčka zastává s tím, že v listopadu 1989 pouze udržoval pořádek dle platných zákonů.

  Zdeněk Ondráček lupa
  Nový šéf GIBSu má za sebou rudou minulost a lidem se to nelíbí. | ksčm

  Komunisté vystrkují rohy a lidem v republice se to přestává líbit. V jedenácti městech Česka se proto v pondělí večer uskuteční petiční happening, který má odmítnout volbu poslance za KSČM a bývalého člena komunistické elitní jednotky Sboru národní bezpečnosti (SNB) do prestižní funkce šéfa GIBS. 

  Bílý obušek ze srolovaného petičního listu symbolicky pozvednou také lidé Ostravě, Brně, Plzni a v dalších městech
   

  „Jeho zvolení je odstrašujícím pokračováním trendu, kdy jsou extremistické názory legitimizovány jako nová společenská norma. Páteční volba nám připadá natolik přes čáru, že jsme se rozhodli jako občané jasně a srozumitelně vyjádřit své znepokojení s vývojem politické situace v ČR,” uvedl jeden z organizátorů petice Vojtěch Otevřel.

   

  Ondráčkovo působení v dobách socialismu vadí nejenom části veřejnosti ale i politikům. Jako člen pohotovostního policejního pluku totiž zasahoval proti demonstrantům. „Člověk, který jako příslušník bezpečnostních sborů SNB bil účastníky demonstrací proti komunistickému režimu v roce 1989 a podle svých vlastních slov dodnes ničeho nelituje, by neměl zastávat tak odpovědnou a symbolicky významnou funkci předsedy parlamentního orgánu, kontrolujícího práci bezpečnostních složek,” zdůvodňují pondělní akci organizátoři.

   

  Pražané budou protestovat v dolní části Václavského náměstí. Bílý obušek ze srolovaného petičního listu symbolicky pozvednou také lidé Ostravě, Brně, Plzni a v dalších městech. Akce začne v sedm hodin večer. Petiční archy mohou lidé podepsat už od 17 hodin. Organizátoři je chtějí předat 7. března, tedy na výročí narození Tomáše Garrigue Masaryka Petičnímu výboru Poslanecké sněmovny.

   

  Vox populi neboli hlas lidu se pochopitelně nelíbí samotným komunistům. Předseda KSČM Vojtěch Filip se v Partii televize Prima nechal slyšet, že nechápe důvody demonstrací. „Kritici nejsou demokraté a nerespektují pravidla občanské společnosti. Na samotném zásahu proti demonstrantům v listopadu 1989 nevidím nic tak špatného. Policisté zajišťovali bezpečnost podle platných zákonů,“ dodal šéf komunistů.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...