Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  CHŘIPKA POKRAČUJE

  Epidemii zastaví jarní sluníčko!

  03.03.2018 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Nejvyšší nemocnost je hlášena z krajů Libereckého, Moravskoslezského, Plzeňského, Pardubického a Jihomoravského. Hygienici předpokládají, že jarní sluneční svit výrazně pomůže proti šíření virových infekcí.

  Chřipka lupa
  Zásadní je dobře se vyležet | archiv

  Epidemie chřipky stále pokračuje na celém území České republiky. „Nejnovější údaje zpracované Státním zdravotním ústavem potvrzují, že i nadále přetrvává plošná chřipková epidemie na celém území ČR. Cirkulují oba typy virů, tj. jak chřipky typu A, tak i chřipky typu B, a to s převažujícím podílem chřipky typu B,“ uvedla Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.  

  Celá západní Evropa je stále ještě ve fázi plošné epidemie
   

  Celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky se oproti předcházejícímu týdnu v České republice ještě mírně zvýšila, a to o 1,5 % a dosáhla hodnoty 1 984 nemocných na 100 000 obyvatel.

   

  Hygienici evidují nárůst onemonění především ve skupině dospělých nad 25 let věku, nejvyšší poté (o 9 %) ve skupině nad 60 let věku. Nemocnost kolísá a nejvyšší je stále hlášena z krajů Libereckého, Moravskoslezského, Plzeňského, Pardubického a Jihomoravského. Ve všech těchto jmenovaných krajích nemocnost stále přesahuje hodnotu 2 000 nemocných na 100 000 obyvatel.

   

  „I nadále platí doporučení pokud možno se vyhýbat větším uskupením lidí a ve zvýšené míře dbát na dodržování základních hygienických pravidel, tedy kýchat do kapesníku a pravidelně si mýt ruce i po cestě hromadnou dopravou. Pokud už jste nemocní, chovejte se zodpovědně, infekci nepodceňujte a nešiřte dál – je mnohem lepší chřipku vyležet než nákazu dále šířit,“ upozorňuje Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.

   

  Celá západní Evropa je stále ještě ve fázi plošné epidemie. Hygienici předpokládají, že jarní sluneční svit výrazně pomůže proti šíření virových infekcí.

  mak | bleskove.cz

  Témata: chřipka, epidemie, nemoci
  Komentáře ke článku
  loading...