Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NOVÉ TRENDY

  Brzy budeme platit otiskem prstu!

  01.03.2018 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Téměř devět z deseti lidí využívá internet, a 63 procent lidí je na internetu dokonce každý den.

  Peníze lupa
  Papírové peníze brzy zaniknou | Archiv

  Technologie hýbou světem a umožnují nám žít pohodlnější život, rychleji vyřizovat své požadavky, šetřit náklady. Podle výsledků studie GfK DIGI  téměř devět z deseti lidí využívá internet, a 63 procent lidí je na internetu dokonce každý den.  

  Na vzestupu je mobilní bankovnictví
   

  Díky internetu je navíc možné vyřizovat spoustu věcí, včetně plateb. „Po období prvotních obav ohledně bezpečnosti je v poslední době na výrazném vzestupu zejména  mobilní bankovnictví, které úkony, jako kontrolu zůstatku nebo provádění plateb, dále zjednodušuje a činí je tak pro uživatele komfortnějšími,“ říká Kristina Hanušová, Sector Leader Financial Services & Technology.

   

  Nástrojů, které lidé využívají k placení svých účtů a nákupů, se nabízí nepřeberné množství. Mezi nejoblíbenější platby, které by lidé v budoucnu rádi využívali, byly zařazeny platby přes platební brány v e-shopech, ke kterým se přiklání nejvíce lidí. Druhou nejoblíbenější metodou pro placení v budoucnosti Češi zvolili placení mobilními telefony v kamenných obchodech. Na třetím místě se umístilo placení bez nutnosti zadání čísla účtu (stačí pouhá znalost telefonního čísla příjemce a bankovní účet se automaticky doplní).

   

  "Podíváme-li se na věkové kategorie, potom teenageři preferují především platby mobilními telefony v kamenných obchodech a mají zájem i o placení pomocí otisků prstů," tvrdí autoři studie. Lidé v produktivním věku mají nejčastěji zájem o platby mobilními telefony v kamenných obchodech a platby platebními bránami v e-shopech. Lidé nad 50 let se o nové platební metody obecně zajímají nejméně, nicméně nejpozitivněji se staví k placení mobilními telefony v kamenných obchodech, a na rozdíl od ostatních věkových kategorií uvedli jakou druhou platební metodu pro využívání v budoucnosti platby bez nutnosti zadání čísla účtu. "Platební metoda potvrzení platby pouhým otiskem prstů by vyhovovala 22 procentům lidí namísto zadávání hesel či jiných údajů," dodávají.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...