Pátek 23. března 2018
svátek má Ivona, zítra Gabriel
  NOVÉ TRENDY

  Brzy budeme platit otiskem prstu!

  01.03.2018 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Téměř devět z deseti lidí využívá internet, a 63 procent lidí je na internetu dokonce každý den.

  Peníze lupa
  Papírové peníze brzy zaniknou | Archiv

  Technologie hýbou světem a umožnují nám žít pohodlnější život, rychleji vyřizovat své požadavky, šetřit náklady. Podle výsledků studie GfK DIGI  téměř devět z deseti lidí využívá internet, a 63 procent lidí je na internetu dokonce každý den.  

  Na vzestupu je mobilní bankovnictví
   

  Díky internetu je navíc možné vyřizovat spoustu věcí, včetně plateb. „Po období prvotních obav ohledně bezpečnosti je v poslední době na výrazném vzestupu zejména  mobilní bankovnictví, které úkony, jako kontrolu zůstatku nebo provádění plateb, dále zjednodušuje a činí je tak pro uživatele komfortnějšími,“ říká Kristina Hanušová, Sector Leader Financial Services & Technology.

   

  Nástrojů, které lidé využívají k placení svých účtů a nákupů, se nabízí nepřeberné množství. Mezi nejoblíbenější platby, které by lidé v budoucnu rádi využívali, byly zařazeny platby přes platební brány v e-shopech, ke kterým se přiklání nejvíce lidí. Druhou nejoblíbenější metodou pro placení v budoucnosti Češi zvolili placení mobilními telefony v kamenných obchodech. Na třetím místě se umístilo placení bez nutnosti zadání čísla účtu (stačí pouhá znalost telefonního čísla příjemce a bankovní účet se automaticky doplní).

   

  "Podíváme-li se na věkové kategorie, potom teenageři preferují především platby mobilními telefony v kamenných obchodech a mají zájem i o placení pomocí otisků prstů," tvrdí autoři studie. Lidé v produktivním věku mají nejčastěji zájem o platby mobilními telefony v kamenných obchodech a platby platebními bránami v e-shopech. Lidé nad 50 let se o nové platební metody obecně zajímají nejméně, nicméně nejpozitivněji se staví k placení mobilními telefony v kamenných obchodech, a na rozdíl od ostatních věkových kategorií uvedli jakou druhou platební metodu pro využívání v budoucnosti platby bez nutnosti zadání čísla účtu. "Platební metoda potvrzení platby pouhým otiskem prstů by vyhovovala 22 procentům lidí namísto zadávání hesel či jiných údajů," dodávají.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...