Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Skutečně Češi!

  POTVRZENO! Mrtví pod lavinou v Tyrolech jsou opravdu Češi! Ignorovali nebezpečí!

  07.02.2016 12:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Pětice lyžařů, která zahynula v sobotu pod lavinou v Tyrolsku, jsou skutečně Češi. V neděli to potvrdilo ministerstvo zahraničí s odvoláním na informace, které mu poskytla rakouská policie. Jedná se o zatím největší tragédii českých lyžařů v zahraničí za několik posledních let.

  Tyroly lavina lupa
  Po zavalené lyžařské výpravě pátraly v Tyrolech desítky lidí. | ZOOM.Tyrol.at

  Lavina u Wattenbergu v Tyrolsku zasypala celkem 17 lyžařů z České republiky, pět z nich neštěstí nepřežilo. Tři zranění skončili v nemocnici na ošetření, ale už byli i propuštěni.

   

  “Na místo neštěstí vyrazil z Vídně konzul, který bude situaci řešit společně s českým honorárním konzulátem v tyrolském městě Wattens. Českým lyžařům, případně jejich příbuzným nebo pozůstalým, bude pomáhat v komunikaci s úřady, tlumočením a dalšími záležitostmi,“ uvedla mluvčí ministerstva Irena Valentová.  

  Pětice lidí, která v sobotu zahynula pod obrovskou lavinou v Tyrolsku, pocházela skutečně z České republiky, což potvrdilo ministerstvo zahraničí!
   

   

  Rakouská strana zatím oběti neštěstí neidentifikovala, nicméně tyto informace by měly být během neděle známy. Rodiny ovšem už zřejmě tuší, že oběťmi jsou jejich příbuzní, protože se jim například přestali ozývat, nemohou se jim dovolat a není vyloučeno, že už kontaktovali i české zastupitelství ve Vídni.

   

  Část těch, které neštěstí potkalo, patřila prý k výpravě předního skialpinisty Robina Kalety. V době události byl vyhlášen třetí stupeň lavinového nebezpečí z pěti, tedy velká pravděpodobnost. A Češi byli o tomto nebezpečí informováni. Přesto se do míst vydali.

   

  Jak uvedla rakouská televize ORF, Češi naprosto výstrahu ignorovali, vydali se do míst, kde hrozilo zřícení laviny a také tam část z nich zahynula. Lavina byla široká dva kilometry a vysoká pět metrů. Případem se nadále zabývá rakouská policie, která prověřuje všechny okolnosti a bude vyslýchat svědky i vedoucího výpravy.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...