Středa 23. května 2018
svátek má Vladimír, zítra Jana

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DEMONSTRACE

  Romové jdou do ulic

  14.02.2018 13:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Účastníci průvodu chtějí vyjádřit svůj nesouhlas s popíráním utrpení Romů za 2. světové války a chtějí veřejně podpořit odvolání Tomia Okamury z pozice místopředsedy poslanecké sněmovny. S odvoláním přitom nesouhlasí nejen SPD, ale také poslanci hnutí ANO.

  Romové lupa
  Demonstrace se bude konat v Brně | Archiv

  Ve čtvrtek 15. února se bude v Brně konat průvod proti popírání romského holokaustu a k uctění památky jeho obětí. "Je pro nás naprosto nepřijatelné, že představitelé strany SPD Tomia Okamury popírají romský holokaust. Jejich vyjádření jsou nejen nehorázně hrubá vůči obětem a jejich rodinám, ale také nevhodná chování představitelů státu," uvedli na sociální síti organizátoři akce.  

  Hon na Okamuru je prý politickou objednávkou
   

  "Jako Romové i jako lidé jsme vděční, že cítíme velkou podporu. Svoboda a demokracie stojí úsilí. Chceme ukázat všem včetně našich dětí, že stojí za to o ni bojovat a že je správné stát hrdě proti lži a pomluvám," dodávají. Účastníci průvodu chtějí vyjádřit svůj nesouhlas s popíráním utrpení Romů za 2. světové války a chtějí veřejně podpořit odvolání Tomia Okamury z pozice místopředsedy poslanecké sněmovny. "Pořadatelé chtějí pokojný průvod, proto žádají všechny účastníky, aby si místo transparentů přinesli svíčku," napsal na svůj web server Romea.cz s tím, že průvod odstratuje v 16:30 na Moravském náměstí v Brně. 

   

  Tomio Okamura se již za své výroky omluvil. Jeho odpůrcům to ale nestačí a dál usilují o jeho pád. "Současná pokračující kampaň KDU-ČSL, která směřuje k odvolání poslance Tomia Okamury z funkce místopředsedy PSP ČR, je pouze snahou o prosazení vlastních politických cílů," domnívá se předseda Poslaneckého klubu Hnutí SPD Radim Fiala. KDU-ČSL chce údajně popřít tradiční přístup k obsazení funkcí ve vedení Sněmovny na základě volebního výsledku a poměrného zastoupení. "K popření tohoto principu ji vedou slabé volební výsledky, které jsou odrazem nedůvěry voličů v politiku KDU-ČSL," dodává. Proti SPD se ale ostře vyjadřují také politici z řad ČSSD.
   

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Romové
  Komentáře ke článku
  loading...