Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DEMONSTRACE

  Romové jdou do ulic

  14.02.2018 13:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Účastníci průvodu chtějí vyjádřit svůj nesouhlas s popíráním utrpení Romů za 2. světové války a chtějí veřejně podpořit odvolání Tomia Okamury z pozice místopředsedy poslanecké sněmovny. S odvoláním přitom nesouhlasí nejen SPD, ale také poslanci hnutí ANO.

  Romové lupa
  Demonstrace se bude konat v Brně | Archiv

  Ve čtvrtek 15. února se bude v Brně konat průvod proti popírání romského holokaustu a k uctění památky jeho obětí. "Je pro nás naprosto nepřijatelné, že představitelé strany SPD Tomia Okamury popírají romský holokaust. Jejich vyjádření jsou nejen nehorázně hrubá vůči obětem a jejich rodinám, ale také nevhodná chování představitelů státu," uvedli na sociální síti organizátoři akce.  

  Hon na Okamuru je prý politickou objednávkou
   

  "Jako Romové i jako lidé jsme vděční, že cítíme velkou podporu. Svoboda a demokracie stojí úsilí. Chceme ukázat všem včetně našich dětí, že stojí za to o ni bojovat a že je správné stát hrdě proti lži a pomluvám," dodávají. Účastníci průvodu chtějí vyjádřit svůj nesouhlas s popíráním utrpení Romů za 2. světové války a chtějí veřejně podpořit odvolání Tomia Okamury z pozice místopředsedy poslanecké sněmovny. "Pořadatelé chtějí pokojný průvod, proto žádají všechny účastníky, aby si místo transparentů přinesli svíčku," napsal na svůj web server Romea.cz s tím, že průvod odstratuje v 16:30 na Moravském náměstí v Brně. 

   

  Tomio Okamura se již za své výroky omluvil. Jeho odpůrcům to ale nestačí a dál usilují o jeho pád. "Současná pokračující kampaň KDU-ČSL, která směřuje k odvolání poslance Tomia Okamury z funkce místopředsedy PSP ČR, je pouze snahou o prosazení vlastních politických cílů," domnívá se předseda Poslaneckého klubu Hnutí SPD Radim Fiala. KDU-ČSL chce údajně popřít tradiční přístup k obsazení funkcí ve vedení Sněmovny na základě volebního výsledku a poměrného zastoupení. "K popření tohoto principu ji vedou slabé volební výsledky, které jsou odrazem nedůvěry voličů v politiku KDU-ČSL," dodává. Proti SPD se ale ostře vyjadřují také politici z řad ČSSD.
   

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Romové
  Komentáře ke článku
  loading...