Neděle 18. února 2018
svátek má Gizela, zítra Patrik
  REKORDNÍ POČTY DOVOLENÝCH

  Do Česka jezdí stále více Němců

  11.02.2018 01:01 / zprávy google+ twitter facebook

  Za celý rok 2017 hromadná ubytovací zařízení vykázala rekord v počtu příjezdů i přenocování. Hostů se ubytovalo více než 20 milionů, v hromadných ubytovacích zařízeních strávili přes 53 milionů nocí. Polepšil si zejména Jihomoravský kraj.

  Turistka lupa
  Hotelům přibývá klientů | Archiv

  Počet hostů ubytovaných v hromadných ubytovacích zařízeních v roce 2017 byl o 1,7 milionu vyšší než v roce 2016. „Návštěvnost v loňském roce byla rekordní. Počet hostů v hotelích, penzionech a podobných zařízeních poprvé přesáhl 20 milionů," potvrdil Pavel Vančura z oddělení statistiky cestovního ruchu. Relativně to představovalo nárůst o 9,1 %. Hostů ze zahraničí bylo nad 10 milionů a domácí návštěvnost se zvýšila na 9,9 milionu příjezdů. "V loňském roce se celkový počet nocí strávených hosty v hromadných ubytovacích zařízeních vyšplhal na 53,3 milionu," vyčíslili statistici.  

  Turisté jezdí do ČR zejména z Německa, Slovenska a Polska
    

  Ve všech krajích republiky se meziročně zvýšila návštěvnost z hlediska počtu příjezdů i přenocování. Nejlépe na tom byl Jihomoravský kraj, kde se návštěvnost zvýšila o 14,6 % příjezdů a 14,9 % přenocování. Více než 10% zvýšení příjezdů bylo dosaženo také v krajích Plzeňském, Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském.

   

  "Zahraničních návštěvníků přijelo za celý loňský rok o 850 tisíc více než v roce předchozím. Nejdůležitější zdrojovou zemí stále zůstává Německo, odkud přijely v loňském roce necelé 2 miliony ubytovaných hostů," uvádí statistika. Druhé v pořadí bylo Slovensko se 688 tisíci příjezdy a na třetí příčce se umístilo Polsko, odkud přijelo 578 tisíc hostů. Znovu oživující návštěvnost z Ruska vynesla tuto klientelu na čtvrtou pozici s meziročním nárůstem příjezdů o 35,3 %. Zvýšený zájem turistů z asijských zemí (z Číny, Jižní Koreje a Tchaj-wanu) byl patrný v průběhu celého loňského roku a pomalu se k nám začínají vracet také turisté z Ukrajiny.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...