Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  REKORDNÍ POČTY DOVOLENÝCH

  Do Česka jezdí stále více Němců

  11.02.2018 01:01 / zprávy google+ twitter facebook

  Za celý rok 2017 hromadná ubytovací zařízení vykázala rekord v počtu příjezdů i přenocování. Hostů se ubytovalo více než 20 milionů, v hromadných ubytovacích zařízeních strávili přes 53 milionů nocí. Polepšil si zejména Jihomoravský kraj.

  Turistka lupa
  Hotelům přibývá klientů | Archiv

  Počet hostů ubytovaných v hromadných ubytovacích zařízeních v roce 2017 byl o 1,7 milionu vyšší než v roce 2016. „Návštěvnost v loňském roce byla rekordní. Počet hostů v hotelích, penzionech a podobných zařízeních poprvé přesáhl 20 milionů," potvrdil Pavel Vančura z oddělení statistiky cestovního ruchu. Relativně to představovalo nárůst o 9,1 %. Hostů ze zahraničí bylo nad 10 milionů a domácí návštěvnost se zvýšila na 9,9 milionu příjezdů. "V loňském roce se celkový počet nocí strávených hosty v hromadných ubytovacích zařízeních vyšplhal na 53,3 milionu," vyčíslili statistici.  

  Turisté jezdí do ČR zejména z Německa, Slovenska a Polska
    

  Ve všech krajích republiky se meziročně zvýšila návštěvnost z hlediska počtu příjezdů i přenocování. Nejlépe na tom byl Jihomoravský kraj, kde se návštěvnost zvýšila o 14,6 % příjezdů a 14,9 % přenocování. Více než 10% zvýšení příjezdů bylo dosaženo také v krajích Plzeňském, Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském.

   

  "Zahraničních návštěvníků přijelo za celý loňský rok o 850 tisíc více než v roce předchozím. Nejdůležitější zdrojovou zemí stále zůstává Německo, odkud přijely v loňském roce necelé 2 miliony ubytovaných hostů," uvádí statistika. Druhé v pořadí bylo Slovensko se 688 tisíci příjezdy a na třetí příčce se umístilo Polsko, odkud přijelo 578 tisíc hostů. Znovu oživující návštěvnost z Ruska vynesla tuto klientelu na čtvrtou pozici s meziročním nárůstem příjezdů o 35,3 %. Zvýšený zájem turistů z asijských zemí (z Číny, Jižní Koreje a Tchaj-wanu) byl patrný v průběhu celého loňského roku a pomalu se k nám začínají vracet také turisté z Ukrajiny.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...