Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  E-SHOPY JEDOU

  Skončí kamenné obchody?

  09.02.2018 15:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Maloobchodní tržby ve stálých cenách se v prosinci meziročně zvýšily o 4,7 %. Přibývá lidí, kteří nakupují sportovní potřeby, značkové oblečení a novou výpočetní techniku. Nejvyšší tempo růstu si dlouhodobě udržuje prodej prostřednictvím internetu. V budoucnu hrozí zánik malých kamenných prodejen.

  Děti sport fotbal lupa
  Přes e-shopy se nakupuje téměř cokoli, i sportovní vybavení | Pixabay

  Utrácíme a nakupujeme stále více. Za celý rok 2017 se v maloobchodě kromě motorových vozidel tržby meziročně zvýšily o 6,1 %. Prodej nepotravinářského zboží vzrostl o 8,4 %, pohonných hmot o 5,0 % a potravin o 2,0 %. Nejvíce rostly tržby za zboží prodávané přes internet či prostřednictvím zásilkové služby. „Nejvyšší tempo růstu si dlouhodobě udržuje prodej prostřednictvím internetu. V prosinci meziročně stoupl o 15,1 %, což ale bylo nejnižší tempo za celý rok. Celkově se tržby maloobchodních podniků v roce 2017 zvýšily o 5,6 %,“ uzavírá Marie Boušková z odboru statistiky služeb ČSÚ.  

  Nakupování přes internet je stále oblíbenější
   

  "Ve specializovaných prodejnách s nepotravinářským zbožím se tržby zvýšily zejména za oděvy a obuv," vyplývá ze statistiky. Češi hojně utrácejí i za počítačová a komunikační zařízení, za výrobky pro kulturu, sport a rekreaci či za výrobky pro domácnost. V motoristickém segmentu se tržby meziročně zvýšily o 2,6 %.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...