Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PROSTITUCE A ŠPÍNA

  Východní Slovensko drtí syfilis. S nemocí bojují i děti!

  07.02.2018 15:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Syfilis ohrožuje obyvatele Východního Slovenska. Konkrétně jsou pohlavní nemocní postiženi především romští obyvatelé jedné z osad okresu Trebišov. Podle médií se nemoc šíří především prostitucí. Podle slovenských hygieniků je ale hlavní příčina ve špatných hygienických podmínkách v osadě.

  Romové. lupa
  Romskou osadou se šíří pohlavní nemoc kvůli špatné hygieně. | Archiv

  Izolace v nemocnici čeká podle rozhodnutí Slovenského krizového štábu všechny, kteří touto pohlavní nemocí trpí. Hygienici uvedli, že zhruba sedm z deseti případů onemocnění se týká samotného města Trebišov. Jak uvedl list Sme, jde o místní romskou čtvrť, ve které žije několik tisíc lidí. Nemocné syfilidou jsou také děti. 

  Prvním příznakem tohoto onemocnění je vytvoření zhruba centimetrového nebolestivého vředu
   

  Místní policie odmítla spekulace médií o možné prostituci dětí. „Nemoc se šíří kvůli špatným hygienickým podmínkám,“ uvedli zástupci slovenské policise pro tamní média. Syfilida v romské osadě v Trebišově řádí už minimálně rok. Úřady se situaci snaží řešit zatím bezúspěšně. Jenom v loňském roce úřady v okrese Trebišov, kde žije přes 100 tisíc obyvatel, zjištily o 115 nových onemocnění více. U dalších několika stovek lidí byla nemoc potvrzena již dříve. Výskyt syfilidy na Trebišovsku je v přepočtu na hustotu osídlení v okrese až 16násobně vyšší, než je průměr v celé zemi.

   

  Krizový štáb proto v minulých dnech rozhodl, že nemocné syfilidou izolují v nemocnici. Regionální úřad veřejného zdravotnictví také vydal leták v romštině o nemoci, jejích příznacích a možnostech ochrany. Syfilis se přenáší pohlavním stykem, kontaminovanými předměty nebo v těhotenství z matky na dítě. Neléčená syfilis může vážně poškodit prakticky všechny orgány v těle, nejčastěji postihuje kůži, kosti, srdce, mozek a míchu. Prvním příznakem tohoto onemocnění je vytvoření zhruba centimetrového nebolestivého vředu. Nejčastěji se objeví na pohlavních orgánech. V pozdějších stadiích může vést k duševním poruchám a smrti.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...