Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ZIMNÍ A LETNÍ ČAS

  Zruší konečně změnu času?

  07.02.2018 01:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Evropský parlament bude ve čtvrtek 8. února hlasovat o návrhu usnesení, které požaduje zrušení střídání letního a zimního času. Následně musí zrušení střídání času schválit Evropská komise.

  Čas hodiny lupa
  Blíží se konec násilného posouvání ručiček | Pixabay

  Negativní dopady posouvání zimního času na letní byly již mnohokrát potvrzeny. Proto by snad mělo v nejbližší době ke zrušení střídání času. "Návrh, o kterém nyní bude hlasovat Evropský parlament, připomíná, že podle nejnovějších vědeckých studií střídání času, které se provádí dvakrát ročně, nemá žádné pozitivní účinky na ekonomiku," informovala Anna Záborská (KDH, EPP). Pokud poslanci schválí předložený návrh usnesení, zvýší tím politický tlak na Evropskou komisi, aby navrhla novelu směrnice, která by zrušila střídání času v celé Evropské unii.  

  Odpůrců střídání letního a zimního času přibývá
    

  "Již v roce 2015 jsme vytvořili pracovní skupinu poslanců, která se věnuje tomuto tématu. Minulý rok jsme zorganizovali i odbornou konferenci pro kolegy v parlamentu a pro zástupce veřejnosti. Závěr byl jednoznačný: střídání času je přežitek z minulosti, který je třeba zrušit," připomněl předseda právního výboru Pavel Svoboda, který vede iniciativu za zrušení střídání letního a zimního času. Podle nedávného výzkumu devíti evropských univerzit změna času způsobuje zdravotní problémy u přibližně 20 procent Evropanů. "Odhady přímých a nepřímých nákladů pouze na zdravotní následky každoroční změny času v členských státech EU se vyšplhaly až na 131 miliard eur. To je téměř tolik, jako roční rozpočet na fungování evropských institucí," zdůraznila slovenská europoslankyně Anna Záborská, která se na půdě Evropského parlamentu tomuto tématu dlouhodobě věnuje.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Změna času
  Komentáře ke článku
  loading...