Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ANTIBIOTIKA NEZABÍRAJÍ

  Budeme častěji umírat na chřipku?

  06.02.2018 02:02 / zprávy google+ twitter facebook

  Přes 70 procent lékařů považuje braní antibiotik u dětských pacientů za nadměrné. Více s nadměrným užíváním antibiotik u dětí souhlasí muži lékaři než ženy lékařky. Všeobecně se ale všichni oslovení shodují, že antibiotika na stále více nemocí nezabírají.

  léky lupa
  Bakterie a viry jsou stále odolnější | ThinkStock

  Na chřipku mnohdy stačí bylinky a odpočinek. Pacient musí ležet! Zdůrazňují oslovení lékaři a varují před nadbytečným užíváním antibiotik. "Penicilin byl jedinečným objevem a zachránil miliony životů, v dnešní době je ale potřeba být při předepisování antibiotik velmi opatrný," shodují se lékaři.  

  Homeopatika užívá stále více lidí
   

  71 procent lékařů dokonce považuje užívání antibiotik u dětských pacientů za nadměrné. Naopak 29 procent lékařů se hlásí k výroku, že určitě nedochází k nadměrnému užívání antibiotik u dětí.  „Zajímavostí výzkumu GfK je, že muži lékaři souhlasí v 81 procentech případů s nadužíváním antibiotik u dětských pacientů. Naopak ženy lékařky souhlasí s nadměrným užíváním antibiotik  u dětí  o něco méně -  v 69 procentech případů. Více s užíváním antibiotik nad míru souhlasí mladší lékaři do 50 let (v 75 procent případů), než jejich starší kolegové, kteří udávají kladný souhlas  s nadměrným užíváním antibiotik u dětí v 67 procentech případů,“ říká RNDr. Barbora Večerková, vedoucí zdravotnického výzkumu z GfK.

   

  Jednou z možností, jak se vyléčit nejen z chřipky, je také homeopatie. "20 procent lékařů neuznává homeopatii, věří pouze v medicínu, která je založená na důkazech. 30 procent lékařů deklaruje, že sice věří pouze ověřené léčbě, ale homeopatie jim nevadí," vyplývá z průzkumu. Homeopatii jako jednu z alternativ medicíny, kterou občas doporučí, ale sami ji nepraktikují, uvádí 40 procent lékařů. Pouze 12 procent lékařů homeopatickou léčbu samo praktikuje. 

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...