Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NEJEZTE UHYNULÁ ZVÍŘATA

  Kobra zabila krávu. Otrávilo se šedesát vesničanů, kteří ji snědli

  05.02.2018 01:01 / zprávy google+ twitter facebook

  V nemocnici skončilo šedesát vesničanů z jihoafrické provincie Východní Kapsko. Snědli totiž maso z krávy, kterou zabil jed kobry. Informoval o tom server Novinky.cz, který vycházel ze zprávy deníku Daily Mail.

  kobra lupa
  kobra | wikipedia

  Kobra zabila před několika dny krávu poblíž vesničky Mpoza. Vesničané uhynulé tělo našli a z části si udělali jídlo. Radost z hostiny jim ale překazily nečekané průjmy, zvracení, bolesti hlavy a křeče v žaludku. „S těmito symtomy bylo přivezeno do blízké nemocnice šest desítek osob, včetně šestnácti dětí a čtyř seniorů,“ citovaly Novinky.cz Daily Mail. 

  Jed kobry obsahuje látku zvanou postsynaptický neurotoxin. Látka velmi rychle rozšíří do krevního oběhu oběti a způsobí respirační selhání a nakonec smrt.
   

  Podle všeho se jednalo o následky jedu, kterým kobra krávu usmrtila. Jed se následně rozšířil i do masa zvířete, na kterém hodovali obyvatelé zmíněné vesnice. Hromadná otrava vesničanů přiměla tamní ministerstvo zdravotnictví k naléhavému oznámení, podle kterého lze usuzovat, že domorodci běžně uhynulá zvířata využívají ke své obživě. „Ministerstvo vyzývá občany, aby nekonzumovali maso z mrtvých zvířat, která naleznou, neboť je toto počínání velmi nebezpečně,“ prohlásil mluvčí tamního ministerstva zdravotnictví Sizwe Kupelo.

   

  Jed kobry obsahuje látku zvanou postsynaptický neurotoxin. Podle odborníků se látka velmi rychle rozšíří do krevního oběhu oběti a způsobí respirační selhání a nakonec smrt.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...