Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  TURISTŮ PŘIBÝVÁ

  V Česku utrácí hlavně Číňané - za módu!

  05.02.2018 15:02 / zprávy google+ twitter facebook

  Z turistů v České republice nejvíc utrácí Číňané. Jejich podíl na celkových útratách zahraničních turistů ze zemí mimo Evropskou unii stoupl na téměř 31 procent. Průměrně nechají Číňané v českých obchodech 17 907 korun. Na druhém místě byli v minulém roce návštěvníci z Ruska.

  Šperk lupa
  Zahraniční turisté utrácí zejména za šperky a módu | Pixabay

  Ze zemí mimo Evropskou unii jezdí do České republiky utrácet zejména Číňané. V loňském roce průměrně nechali v obchodech 17 907 korun. Na druhém místě byli návštěvníci z Ruska, s podílem 25 procent, což je meziročně o zhruba dva procentní body více. Vyplývá to z údajů společnosti Global Blue.  

  Turisté utrácí zejména za módu a šperky
   

  Průměrná hodnota nákupu Rusů klesla na 7096 korun. „U ruských turistů se složení nákupů výrazně nezměnilo. Nejvíce nakupují módu a šperky. Útraty v těchto kategoriích meziročně vzrostly v průměru o 27 procent. Složení nákupů čínských turistů je podobné. Na prvním místě je móda, na druhém šperky,“ uvedla mluvčí společnosti Zuzana Roubíčková.

   

  V roce 2016 do České republiky přijelo 356 000 čínských turistů, 407 000 Rusů a 168 000 návštěvníků z Izraele. Čínských turistů v Česku v posledních letech výrazně přibylo, naopak počet návštěvníků z Ruska se od roku 2015 propadá. Po započítání turistů, kteří se v České republice neubytovávají, jsou čísla vyšší. Podle statistik CzechTourismu a Českého statistického úřadu do Česka přijelo v roce 2016 rekordních 31,1 milionu zahraničních návštěvníků. Nejvíc jednodenních návštěvníků přijíždí z Německa (40 procent). V případě turistů, kteří se v ČR ubytují, tvoří největší skupinu také Němci, kterých bylo 1,9 milionu. Dále jsou to Italové a Britové.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Číňané, turisté
  Komentáře ke článku
  loading...