Pondělí 21. května 2018
svátek má Monika, zítra Emil

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  TURISTŮ PŘIBÝVÁ

  V Česku utrácí hlavně Číňané - za módu!

  05.02.2018 15:02 / zprávy google+ twitter facebook

  Z turistů v České republice nejvíc utrácí Číňané. Jejich podíl na celkových útratách zahraničních turistů ze zemí mimo Evropskou unii stoupl na téměř 31 procent. Průměrně nechají Číňané v českých obchodech 17 907 korun. Na druhém místě byli v minulém roce návštěvníci z Ruska.

  Šperk lupa
  Zahraniční turisté utrácí zejména za šperky a módu | Pixabay

  Ze zemí mimo Evropskou unii jezdí do České republiky utrácet zejména Číňané. V loňském roce průměrně nechali v obchodech 17 907 korun. Na druhém místě byli návštěvníci z Ruska, s podílem 25 procent, což je meziročně o zhruba dva procentní body více. Vyplývá to z údajů společnosti Global Blue.  

  Turisté utrácí zejména za módu a šperky
   

  Průměrná hodnota nákupu Rusů klesla na 7096 korun. „U ruských turistů se složení nákupů výrazně nezměnilo. Nejvíce nakupují módu a šperky. Útraty v těchto kategoriích meziročně vzrostly v průměru o 27 procent. Složení nákupů čínských turistů je podobné. Na prvním místě je móda, na druhém šperky,“ uvedla mluvčí společnosti Zuzana Roubíčková.

   

  V roce 2016 do České republiky přijelo 356 000 čínských turistů, 407 000 Rusů a 168 000 návštěvníků z Izraele. Čínských turistů v Česku v posledních letech výrazně přibylo, naopak počet návštěvníků z Ruska se od roku 2015 propadá. Po započítání turistů, kteří se v České republice neubytovávají, jsou čísla vyšší. Podle statistik CzechTourismu a Českého statistického úřadu do Česka přijelo v roce 2016 rekordních 31,1 milionu zahraničních návštěvníků. Nejvíc jednodenních návštěvníků přijíždí z Německa (40 procent). V případě turistů, kteří se v ČR ubytují, tvoří největší skupinu také Němci, kterých bylo 1,9 milionu. Dále jsou to Italové a Britové.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Číňané, turisté
  Komentáře ke článku
  loading...