Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ZIMNÍ JARO

  Ochladí se, ale pak se zase oteplí

  04.02.2018 15:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Přichází skutečně mrazivé dny s teplotami pod nulou, ale za týden už bude zase teplo. Skutečná zima se tak nadále drží jen na horách.

  Šumava sníh lupa
  Pravá zima je zatím jen na horách | Archiv

  Mráz i sněžení očekávají meteorologové v nejbližších dnech. „V nastávajícím týdnu se výrazně ochladí. V polovině února teploty vystoupí na hodnoty kolem průměru pro tuto roční dobu a kolem průměru zůstanou až do začátku března. Během celého období se týdenní minimální teploty budou pohybovat pod nulou a maximální teploty budou zvolna stoupat, z hodnot kolem nuly v prvním týdnu až na +5 °C na přelomu února a března,“ uvádí meteorologové v měsíčním výhledu.  

  Ochladí se jen na týden
   

  Velmi mrazivé by mělo být zejména úterý, čtvrtek a pátek. V tyto dny klesnou noční teploty k -10 stupňům Celsia a pod nulou se udrží i přes den. Meteorologové také očekávají výrazné sněhové přeháňky. Od pondělí 12. února se opět oteplí a přes den by mělo být plus 6°C.

   

  Průměrná teplota v období od 5. února do 4. března se pohybuje kolem -0.1 °C. Nejnižší teplotu meteorologové zaznamenali v roce 1956, kdy bylo -9,5 °C. Nejtepleji bylo v roce 1998, kdy se průměr dostal na 5,3 °C. Interval průměrných srážek se pohybuje od 26 do 48 milimetrů. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...