Neděle 18. února 2018
svátek má Gizela, zítra Patrik
  ZIMNÍ JARO

  Ochladí se, ale pak se zase oteplí

  04.02.2018 15:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Přichází skutečně mrazivé dny s teplotami pod nulou, ale za týden už bude zase teplo. Skutečná zima se tak nadále drží jen na horách.

  Šumava sníh lupa
  Pravá zima je zatím jen na horách | Archiv

  Mráz i sněžení očekávají meteorologové v nejbližších dnech. „V nastávajícím týdnu se výrazně ochladí. V polovině února teploty vystoupí na hodnoty kolem průměru pro tuto roční dobu a kolem průměru zůstanou až do začátku března. Během celého období se týdenní minimální teploty budou pohybovat pod nulou a maximální teploty budou zvolna stoupat, z hodnot kolem nuly v prvním týdnu až na +5 °C na přelomu února a března,“ uvádí meteorologové v měsíčním výhledu.  

  Ochladí se jen na týden
   

  Velmi mrazivé by mělo být zejména úterý, čtvrtek a pátek. V tyto dny klesnou noční teploty k -10 stupňům Celsia a pod nulou se udrží i přes den. Meteorologové také očekávají výrazné sněhové přeháňky. Od pondělí 12. února se opět oteplí a přes den by mělo být plus 6°C.

   

  Průměrná teplota v období od 5. února do 4. března se pohybuje kolem -0.1 °C. Nejnižší teplotu meteorologové zaznamenali v roce 1956, kdy bylo -9,5 °C. Nejtepleji bylo v roce 1998, kdy se průměr dostal na 5,3 °C. Interval průměrných srážek se pohybuje od 26 do 48 milimetrů. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...