Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ANTIBIOTIKA JSOU ZBYTEČNÁ

  Na celém území ČR vypukla chřipková epidemie

  03.02.2018 02:02 / zprávy google+ twitter facebook

  Evropou se dál šíří chřipková epidemie. Kraje hlásí desetitisíce nemocných. Hygienici v řadě místech doporučují, aby se omezily návštěvy v lůžkových zařízeních. Nejvážnější je situace v Jihomoravském kraji, kde je hlášeno až 23 tisíc nemocných.

  Nemocnice lupa
  Chřipku mohou provázet i závažné komplikace | Archiv

  Hygienici doporučili omezení návštěv v lůžkových zařízeních, tedy nemocnicích či domovech seniorů. Všeobecně pak doporučují umývat si pečlivě ruce, pít zázvorový čaj a odpočívat. „Nejnovější údaje zpracované Státním zdravotním ústavem potvrzují, že probíhá plošná chřipková epidemie na celém území ČR. Cirkulují oba typy virů, tj. jak chřipky typu A, tak i chřipky typu B, a to s vyšším podílem chřipky typu B,“ uvedla Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.  

  Chřipku je nutné vyležet
    

  V 5. kalendářním týdnu tohoto roku je celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky na úrovni 1722 nemocných na 100 000 obyvatel, což při porovnání s minulým týdnem představuje vzestup o 18,3 %. Vzestup je evidován ve všech věkových skupinách a ve všech krajích ČR. Nejvyšší nemocnost je hlášena z krajů Libereckého, Jihočeského, Jihomoravského, Středočeského a Ústeckého.

   

  „Doporučujeme občanům pokud možno se vyhýbat větším uskupením lidí a zejména ve zvýšené míře dodržovat základní hygienická pravidla, jako kýchat do kapesníku či si po cestě hromadnou dopravou vždy umýt ruce. Pro posílení imunity je vhodné konzumovat dostatečné množství ovoce a zeleniny jako přirozených zdrojů vitamínů. Pokud už jste nemocní, chovejte se zodpovědně a infekci nepodceňujte – je mnohem lepší chřipku vyležet než nákazu šířit dál,“ upozorňuje Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.

   

  Národní referenční laboratoř pro chřipku a oddělení epidemiologie infekčních nemocí Státního zdravotního ústavu ve spolupráci s krajskými hygienickými stanicemi vývoj nemocnosti i nadále monitorují. Ve fázi plošné epidemie chřipky je téměř celá západní Evropa, ve východní Evropě je nemocnost zatím mírně nižší. Cirkulují oba typy virů, tj. jak chřipky typu A, tak i chřipky typu B, a to s vyšším podílem chřipky typu B.

  mak | bleskove.cz

  Témata: chřipka
  Komentáře ke článku
  loading...