Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  PRACOVNÍ POSILY

  Do Česka míří tisíce Ukrajinců, Mongolů i Filipínců!

  01.02.2018 15:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Česká republika zvýší dovoz pracovníků z ciziny. Počítá se s přibližně 20 tisíci Ukrajinců ročně, ale také jsou vítáni Mongolové i Filipínci. Většina firem tento krok vítá.

  Dělník stavba lupa
  Dělník si často vydělá víc, než sekretářka | Pixabay

  Ministerstvo zahraničí zvýší kapacity, aby mohlo vyřídit ročně až 20 tisíc žádostí z Ukrajiny o práci v České republice, tedy zhruba dvojnásobek současného počtu. "Více zaměstnanců by mělo přicházet i z Mongolska a Filipín, kde začnou platit pravidla podobná jako pro Ukrajinu," citovala zprávu Česká televize s tím, že úřad zkoumá i pracovní trh Srbska a Běloruska.  

  Pracovníků z ciziny bude stále přibývat
    

  "Rozšíření služeb konzulátů bude stát 50 milionů korun," informoval Martin Stropnický (ANO), který by také rád navýšil poplatek za žádost o pracovní povolení v ČR. Samotné zpracování žádostí by mělo probíhat rychleji. "Vyšší by měla být i kvóta pro hledání pracovníků na Ukrajině pro české zemědělství, která naroste na 1500 lidí ročně z nynějšího počtu 572," uvedl ministr Stropnický. „Nejde o dumpingové náklady, jsou placeni v rámci mzdového mediánu,“ vysvětlil s tím, že o odměňování pracovníků ze zahraničí jednali zástupci vlády se zaměstnavateli.

   

  Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula přitom loni v říjnu uvedl, že odbory nepodpoří žádný nový projekt na přísun pracovníků z ciziny kromě již stávajícího projektu, který se týká pracovníků z Ukrajiny, jak připomíná web ČT24. O navýšení počtu příchozích pracovníků usilují zaměstnavatelé, kterým při rekordně nízké nezaměstnanosti chybějí pracovní síly. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...