Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZÁKAZ PLASTŮ

  Zoufalé firmy hledají náhradu nejen za brčka!

  24.01.2018 02:02 / zprávy google+ twitter facebook

  Firmy stále více hledají náhradu za plasty, které mají být v brzké době zakázány. Dokonce i obyčejná plastová brčka musí nahradit ekologické řešení.

  Brčka plast lupa
  Plastová brčka jen v muzeu? | Pixabay

  Firmy přehodnocují používání materiálů ve svých řetězcích poté, co se zvýšil tlak na udržitelnost byznysu a používání ekologičtějších materiálů. Například britská premiérka Theresa Mayová nazvala plastový odpad jednou z největších pohrom naší doby. O plánovaném zákazu plastů jsme psali zde. 

  Firmy, které pracují se dřevem a papírem, mohou na zákazu plastů výrazně zbohatnout
   

  Podle serveru iDNES.cz je zatím posledním řetězcem, který se rozhodl šetřit přírodu a končí s plastovými brčky, Costa Coffee. „Plastová brčka se po desetiletí rozdávala, jako by nemělo být žádné zítra. Bohužel pro některé mořské tvory brčko v útrobách opravdu znamená, že žádné zítra nebude,“ cituje iDNES.cz Lauru Parryovou z ochranářské organizace Marine Conservation Society. Podniky i zákazníky vyzývá, aby brčka přestali používat.

   

  Supermarkety Iceland jdou ještě dál a do pěti let chtějí produkty vlastní privátní značky balit do jiných než plastových obalů, informoval deník Independent. Také Tesco by rádo jednou používalo jen recyklovatelné obaly. Mnohé firmy ale zatím vůbec netuší, čím plast nahradí. Už nyní je jasné, že ze zákazu plastů může naopak mnoho jiných firem vytěžit a postavit na tom miliardový byznys.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...