Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  OMEZENÍ ODPADKŮ

  Blíží se zákaz plastů

  17.01.2018 02:02 / zprávy google+ twitter facebook

  Do roku 2030 by měly být v Evropské unii všechny plasty recyklovatelné. Dojde také k výraznému omezení využívání plastů pro jednorázové užití a zákazu úmyslného používání mikroplastů.

  Plasty lupa
  Odpadky zamořují oceány i celou planetu | Pixabay

  Evropská komise upozornila, že Evropané každoročně vygenerují 25 milionů tun plastového odpadu, ale k recyklaci se ho shromáždí méně než 30 procent. "Po celém světě tvoří plasty 85 procent odpadků na plážích," citovala zprávu Česká televize.  

  Čína už plasty ve velkém zakazuje
   

  Plasty se navíc ve formě mikroplastů, jejichž účinky pro zdraví jsou zatím neznámé, dostávají také vzduchem, vodou a v potravinách až do lidského těla. „Nezměníme-li způsob, jakým vyrábíme a používáme plasty, bude do roku 2050 v oceánech víc plastů než ryb,“ poznamenal místopředseda Komise Frans Timmermans. Například Čína už dříve oznámila, že od roku 2018 zakáže dovoz řady odpadů, právě včetně plastů. Do Číny putovalo na recyklaci až 87 procent plastu z Evropské unie. Odpadní plasty tam ve velkém putovaly i ze Spojených států a Japonska. Odborníci předpokládají, že v brzké době budou plasty zakázány úplně.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...