Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ŠOKUJÍCÍ ZJIŠTĚNÍ

  Nápoje v restauracích obsahují závadný led!

  13.01.2018 02:02 / zprávy google+ twitter facebook

  Led, který bývá v nápojích v restauracích či barech, obsahuje vysoké množství bakterií. Kontroly odhalily šokující nedostatky.

  Pití nápoj led lupa
  Popíjením v restauraci si můžete přivodit vážné potíže | Pixabay

  Kontrola mikrobiologických požadavků u nabízených pokrmů, surovin a kuchyňských a výrobních zařízení překvapila i samotné inspektroy Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Mezi sledované parametry náležel výskyt bakterií Listeria monocytogenes, Salmonella, Escherichia coli, norovirů, hepatitidy A a dalších patogenů.  

  Provozovnám byla nařízena důsledná dezinfekce
   

  "Výsledky kontrolní akce ukázaly, že významná část provozovatelů hrubě podceňuje hygienickou praxi při výrobě ledu do nápojů a dezinfekci výrobníků ledu. Téměř polovina hodnocených vzorků ledu do nápojů nesplňovala hygienické nebo zdravotní limity," uvádí SZPI. Analýza podle inspekce prokázala nevyhovující hodnoty pro Escherichia coli, enterokoky, koliformní bakterie a další závady.

   

  Inspektoři vzorky ledů do nápojů odebrali v restauracích, pivnicích, barech, cukrárnách, rychlém občerstvení, hernách a dalších provozech společného stravování. Dotčeným provozovatelům inspektoři nařídili, aby provedli důkladnou dezinfekci výrobníků ledu a následně aby nechali provést mikrobiologický rozbor ledu v akreditované laboratoři na vlastní náklady. 

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...