Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PRACOVNÍ TRH

  Češi se nechtějí stěhovat za prací

  12.01.2018 16:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Zaměstnanci jsou stále náročnější. Chtějí vysokou mzdu, benefity a práci blízko bydliště. Stěhovat se jim příliš nechce.

  Počítač notebook. lupa
  Stále více lidí pracuje z domu | Pixabay

  Češi se do stěhování rozhodně nehrnou. Až 65 procent Čechů by k přestěhování nepřiměla ani zajímavější nabídka zaměstnání anebo lepší mzdové podmínky. Z průzkumu personální agentury Grafton Recruitment také vyplynulo, že do práce chtějí Češi cestovat maximálně 30 minut, pětina respondentů průzkumu však do zaměstnání cestuje déle.  

  Stále více lidí pracuje díky moderní výpočetní technice z domu
   

  Právě délka dojíždění je hned druhým nejdůležitějším aspektem, o kterém Češi přemýšlejí při zvažování pracovní nabídky. Dlouhé cestování do práce dokáže vyvážit jen výraznější navýšení mzdy. Hlavním motivačním faktorem jsou přitom finance, respektive možnost dostat za stejně náročnou práci lepší mzdu. 

   

  Celosvětově podle průzkumů ubývá lidí, kteří se chtějí přestěhovat za prací. Meziročně dokonce o sedm procent. „Z průzkumu, který naše společnost realizovala, vyplývá, že z 33 zemí je Česká republika druhou zemí s nejmenší ochotou ke stěhování,“ uvedl partner společnosti BDO Radovan Hauk. Češi si navíc nyní mohou užívat příznivého pracovního trhu. Nezaměstnanost klesá na rekordní hodnoty a mzdy rostou.

   

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...