Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZMĚNA POJIŠŤOVNY

  Přejít k jiné pojišťovně můžete pouze do března

  11.01.2018 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Češi stále málo využívají možnost přejít k lepšímu lékaři či pojišťovně. Drtivá většina z nich zůstává sveřepě v nevyhovujících podmínkách. Změnit banku, dodavatele elektřiny nebo jinou společnost je přitom stále jednodušší. U zdravotní pojišťovny je však potřeba neotálet.

  lékárna lupa
  Některé pojišťovny proplácí vysoké částky | Internet

  Zdravotní pojišťovnu lze změnit jednou za dvanáct měsíců. Nejbližší termín, kdy je možné přestoupit k nové pojišťovně, je 1. července 2018. "Nicméně pozor, pokud tento termín chcete stihnout, přihlášku musíte podat nejpozději do konce března," upozorňují odborníci.  

  Lidé v době ekonomického růstu zapomínají šetřit
   

  Změnit zdravotní pojišťovnu je snadné. Je třeba vyplnit a podat přihlášku k pojišťovně, ke které chcete nově přestoupit. Provést to ovšem musíte ve vymezeném termínu, tedy aktuálně od ledna do 31. března 2018. Pokud tento termín nestihnete, vaši přihlášku pojišťovna zpracuje až v následujícím půl roce a pojištěncem nové pojišťovny se budete moci stát až od 1. ledna 2019. "Odhlašovat se z vaší původní pojišťovny nemusíte, provede to za vás na základě přihlášky nová pojišťovna. Ta vám také pošle nový průkaz pojištěnce, který začnete užívat v den platnosti smluvního vztahu s novou pojišťovnou," popisují snadný postup.

   

  V České republice v současnosti funguje sedm zdravotních pojišťoven. Každá samozřejmě nabízí své programy a příspěvky, kterými se snaží získat nové klienty. "Češi jsou všeobecně velmi konzervativní a do změn se příliš nehrnou," konstatuje sociolog Lukáš Vybíralík. "Mnohdy platí vysoké poplatky bance nebo drahou elektřinu, ale změnu odkládají. Důvodem je i to, že velmi dlouho nebylo v Česku zdravé konkurenční prostředí a lidé nejsou zvyklí přecházet za lepšími podmínkami," vysvětluje s tím, že trend změní až současná mladá generace. "Důležítm faktorem je také ekonomika. Pokud se lidem daří dobře, nevadí jim, že platí příliš vysoké částky zbytečně," uzavírá sociolog pro Bleskově.cz.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...