Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NOVÁ APLIKACE

  Během sekundy zjistíte vše o kupované potravině!

  08.01.2018 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Nákupy potravin si můžete výrazně ulehčit. Pomůže vám s tím zcela nová aplikace, kterou vymyslel tým českých odborníků. Ke stažení je zdarma.

  Potraviny lupa
  Stačí načíst kód výrobku do mobilu a máte jasno | shutterstock

  Z čárového kódu můžete díky nové aplikaci zjistit složení, výrobní postup, certifikát kvality nebo názor ostatních uživatelů. Aplikace s názvem Foodgroot pomůže zejména lidem, kterým není lhostejné, co jedí.  

  Rychle poznáte, které potraviny jsou šizené
   

  "Chceme okamžitě přinést co nejvíc ucelené informace, aby je uživatel rychle pochopil, protože v obchodech jsou pouze ceny a spotřebitel musí sám složitě studovat složení," uvedl autor projektu Petr Václavek. Informovanost zákazníků díky této aplikaci je podle Václavka jedinou cestou, jak bojovat s dvojí kvalitou potravin v Evropě. "Nevím, jak chtějí politici zrušit různé kvality potravin, když proti nim stojí velké nadnárodní firmy, které neporušují zákon," sdělil pro web Aktuálně.cz.

   

  Foodgroot u potravin měří asi pět desítek parametrů - jiný algoritmus posuzuje mléčné výrobky, pečivo i uzeniny. Informace o potravinách se už snaží podávat i jiné aplikace. V České republice například funguje Fér potravina (dříve Nutriatlas), která zákazníkovi vysvětluje složení a pomáhá především alergikům.

   

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...