Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MRAZY V NEDOHLEDNU

  Teplo vydrží až do února, přesto se očekává prosněžený víkend

  08.01.2018 02:02 / zprávy google+ twitter facebook

  Ani na přelomu ledna a února k nám nepřijde tuhý mráz. Teplejší počasí vydrží minimálně další dva týdny. V úterý by mělo být až 11 °C. O víkendu přijde mírný mráz i sněžení.

  Vítr zima sníh lupa
  O víkendu má mírně mrznout i sněžit | Pixabay

  Zatímco v pondělí klesnou teploty k pěti stupňům, v úterý už má být opět kolem jedenáctky. „Trend nadprůměrných týdenních teplot, které se udržují již od poloviny prosince loňského roku, bude pokračovat minimálně i v následujících dvou týdnech,“ uvedli meteorologové.  

  Podle předpovědi přijdou skutečné mrazy až v únoru
   

  Až do soboty má být téměř jarní počasí, o víkendu se ale výrazně ochladí, teploty klesnou pod nulu a mělo by sněžit. Po víkendu se ale opět oteplí a v nížinách sníh roztaje. „Následně budou průměrné teploty postupně klesat, ale většinou by se měly pohybovat v intervalech hodnot běžných pro danou roční dobu. Období od 8. ledna do 2. února by mělo být jako celek teplotně nad dlouhodobým průměrem,“ stojí ve výhledu. Průměrná teplota pro toto období činí minus 1,5 Celsia.

   

  „Z hlediska srážek se neočekávají velké odchylky, ve všech týdnech předpokládáme srážkově normální průběh počasí. Období od 8. ledna do 2. února bude srážkově průměrné,“ zmiňuje předpověď. Dlouhodobá průměrná teplota v ČR v období mezi 8. lednem a 4. únorem je minus 1,5 stupně Celsia. Nejchladnější byl v tomto ohledu rok 1963, kdy průměrná teplota klesla na minus 10,8 stupně Celsia. Naopak v roce 2007 se vyšplhala na 3,4 stupně.

  mak | bleskove.cz

  Témata: Počasí, mráz, sníh
  Komentáře ke článku
  loading...