Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Rozkrádali špitál!

  5 lidí obviněno kvůli Homolce: Škoda 10 milionů, ale může být i vyšší!

  04.02.2016 12:55 / zprávy google+ twitter facebook

  Škodu přes 10 milionů korun měla způsobit pětice lidí, kterou hospodářská kriminálka obvinila v souvislosti s průšvihy Nemocnice Na Homolce. Kauza se týká hospodaření mezi lety 2004 až 2012. Obvinění uzavírali smlouvy nevýhodné pro nemocnici a za to brali úplatky.

  Homolka lupa
  Nemocnice Na Homolce je jeden velký korupční problém! | archiv Nemocnice

  Takhle se tedy vyhazovaly veřejné prostředky proto, aby si pětice podvodníků mohla sama nahrabat bez ohledu, zda třeba zbude na léky či zařízení. Přitom podle některých informací přicházela nemocnice možná až o 100 milionů ročně!

   

  „Pachatelé jsou obviněni ze spáchání trestných činů přijetí úplatku, podplacení a porušení povinnosti při správě cizího majetku,“ uvedl mluvčí policie Jaroslav Ibehej.

   

  Bližší informace k obviněným ani k tomu, čeho se trestná činnost přesně týká, policie nesdělila. Pětice pachatelů je stíhána na svobodě, a to přesto, že by mohli ovlivňovat kupříkladu svědky. Kauzu dozoruje pražské vrchní státní zastupitelství. 

    

  Hospodářská kriminálka obvinila pět lidí, kteří se měli dopouštět korupčního jednání za nejméně 10 milionů korun!
   

    Na hospodaření v nemocnici dlouhodobě poukazuje Nadační fond proti korupci. Kritizoval třeba pronájem skladů firmě KTH, která je spojena s právníky kolem advokátní kanceláře MSB Legal, jenž zastupuje mimo jiné i kontroverzního lobbistu Ivo Rittiga.

   

  Protikorupční fond tvrdí, že nemocnice na těchto smlouvách údajně ročně tratila kolem sta milionů korun. Neskutečná částka, která by se dala využít na renovaci pavilonů, zařízení a podobně.

   

  Nemocnice Na Homolce je jeden velký problém. Týká se jí hned několik trestních stíhání. Před soudem stojí v kauze údajné manipulace s veřejnými zakázkami bývalý šéf i Vladimír Dbalý, jeho někdejší náměstek a zároveň primář chirurgie Michal Toběrný a dalších pět lidí. Obžaloba skupinu viní z ovlivnění dvou zakázek z roku 2009 - tendru na digitalizaci chorobopisů za 146 milionů korun a nákupu Leksellova gama nože za 140 milionů korun. Do Dbalého kapsy šlo prý 28 milionů.

   

  V roce 2015 pak policie obvinila z důvodu dalších podivných zakázek šest lidí. Ti měli způsobit škodu za 50 milionů korun a mezi stíhanými je opět Dbalý, dále David Michal z advokátní kanceláře MSB Legal neboi exporadce ředitele nemocnice Zdeněk Čáp. 

   

  Problematické zakázky se týkaly účetních, medicínsko-právních a poradenských služeb.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...