Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NOVÉ NAŘÍZENÍ

  Zákaz mobilů ve školách!

  06.01.2018 14:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Na některých českých základních a středních školách je zakázáno používat během výuky telefony. Na dalších školách se nesmí telefony používat vůbec. Totální plošný zákaz mobilů ve školách bude od září platit ve Francii.

  Škola lupa
  Děti používají mobily přespříliš | shutterstock

  Na francouzských základních a středních školách nebudou žáci smět od září roku 2018 používat mobilní telefony. Informaci potvrdilo francouzské ministerstvo školství. "V současnosti již platí zákaz používat telefony v prostorách tříd. Zpřísnění školních řádů jim však zamezí používat je i o přestávkách nebo v jídelnách," cituje vyjádření spotřebitelský magazín dTest. Ohlasy mezi rodiči a pedagogy nejsou jednoznačné. Objevují se názory, že dětem by mělo být dovoleno využívat produkty moderní doby. Mobilní telefon ve Francii používá 93 % náctiletých. Podobná čísla platí v celé Evropské unii, včetně České republiky.  

  Děti by se měly více soustředit na výuku
   

  „V současnosti si už děti o přestávkách vůbec nehrají. Jen postávají před třídami se smartphony v ruce. Z edukačního pohledu na věc to představuje problém,“ souhlasí drtivá většina učitelů. „Jde o to, aby byla dodržována pravidla. Používání mobilních telefonů ve třídách je zakázáno. Společně s řediteli, učiteli a rodiči musíme přijít se způsobem, jak žáky a studenty ochránit před ztrátou koncentrace kvůli mobilním zařízením," dodávají.

   

  Motivace francouzského ministra školství zpřísnit zákaz pramení z výsledků studií, podle kterých se nezanedbatelné procento žáků snaží pravidla porušit a mobil používá i v průběhu vyučování. Až čtyřicet procent kázeňských prohřešků je spojeno s používáním chytrých telefonů. "Otázkou zůstává, jakým způsobem hodlají Francouzi zajistit dodržování zákazu. Některé školy plánují zřízení uzamykatelných schránek u vchodu do budovy, kde by byly mobily uloženy," cituje dTest zahraniční média. Zavedení zákazu telefonů ve školách současný francouzský prezident Emmanuel Macron propagoval již od letošního května.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...